live

Уряд підтримав законопроєкт про посилення відповідальності за підпали сухої трави: Що ним змінюється

Міністр юстиції України Денис Малюська Фото з відкритих джерел

Законопроєктом передбачено збільшення розміру санкцій за самовільне випалювання рослинності

Уряд підтримав розроблений Мін'юстом проєкт Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків".

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

Згідно із законопроєктом, розмір санкцій за підпал сухої трави значно збільшено -  від 50 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 120 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також, за ті самі дії, вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачено накладення штрафу на громадян від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, законопроєкт надає право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, у тому числі, статтею 77-1 КУпАП.

Новини за темою: Пожежа у Чорнобильській зоні: Поліція затримала підозрюваного у підпалі лісу

При цьому посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, наділяються повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності.

На думку Малюськи, існуючі розміри штрафів, передбачені статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доводять свою неефективність, у зв’язку з чим назріла потреба їх перегляду.

Новини за темою: Шмигаль заявив, що карантин, скоріш за все, буде продовжено до травня

Раніше повідомлялося, що уряд скерував на розгляд Верховної Ради законопроєкт про посилення відповідальності за підпали сухої трави.

Loading...