Новини » Політика Читать эту новость на русском

Уряд не витримав іспит, пов’язаний з коронавірусом, – політолог

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Пресинг на людей зростає, але влада нічого не каже про створення умов для виконання вимог, констатував Олексій Якубін

Кабінет міністрів України не витримав іспит, пов’язаний з COVID-19, тож є потреба у кадровому перезавантаженні чинного уряду.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Експерт, коментуючи запровадження в Україні штрафів за неносіння захисних масок у громадських місцях, зауважив: "Помітьте, у нас вводяться щораз нові і нові обмеження, пресинг саме на людей, але я не чую відповіді від влади, що вона зробила для того, щоб забезпечити умови. А це дуже важлива річ. У нас був ковідний фонд – 67 млрд грн. Чи хоча б 100 млн чи 300 млн було витрачено на безкоштовні маски? Давайте чесно зізнаємося, є соціально вразливі групи, яким важко купити маску за 15-20 гривень".

Політолог погодився, що у Верховній Раді маски роздають безкоштовно, окрім того, обранці проходять тестування на коронавірус безкоштовно, проте це не стосується решти громадян.

"Тобто коли ми вводимо штрафи за маски, то одразу, у мене, наприклад, виникає питання, а чи роздають ці маски в органах державної влади, у громадському транспорті?" – поцікавився експерт.

Новини за темою: Лікування одного пацієнта з COVID-19 в середньому коштує 38 тис. гривень, - Ляшко

Олексій Якубін продовжив: "Якщо влада хоче, щоб методи, які вона вводить, діяли, приводили до потрібних наслідків, то потрібно тут базуватися на тому, щоб формувати довіру у населення, по-друге, створювати умови, за яких люди будуть виконувати ці норми, а потім їх штрафувати. А коли не створено умов, а потім оштрафують, ми розуміємо, як це буде сприйматися частиною населення".

Політолог резюмував, що в Україні досі не провели досліджень щодо ключових місць зараження, як реагують вразливі групи населення тощо, тобто всі цифри, каже він, беруть зі стелі. Окрім того, підірвана довіра людей до уряду, додав Олексій Якубін. Експерт вважає, що Кабмін не витримав іспит коронавірусом, тож є потреба у кадровому перезавантаженні чинного уряду.

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроєкт про штрафи за відсутність масок у громадських місцях. За проголосували 262 народні депутати.

19 листопада стало відомо, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про адміністративну відповідальність за перебування у громадських закладах і транспорті без засобів захисту.

Додамо, у МВС пояснили, чому поліція не штрафує депутатів ВРУ за відсутність масок.

Loading...