Новини » Політика Читать эту новость на русском

Уманський показав свою профнепридатність на посаді міністра фінансів, - експерт

Ігор Уманський Фото з відкритих джерел

Політтехнолог Петро Охотін вважає, що міністр фінансів України Ігор Уманський, йдучи у відставку, показує свою слабкість на цій посаді. Про це експерт написав у Facebook, зазначивши, що першим "втекти з корабля" спробував міністр охорони здоров'я Ілля Ємець.

"Цей Кабмін був консенсусним – в ньому повинні бути враховані інтереси основних фінансово-промислових груп. Боротися з пандемією у нього в планах не було. Першим намагався втекти з корабля міністр охорони здоров'я Ємець. В умовах пандемії. Тепер на вихід відправлять Ігоря Уманського, міністра фінансів. На мою думку, всі, хто зараз втікає з Кабміну, показують слабкість", – висловився Охотін.

На думку експерта, до прикладів непрофесіоналізму Уманського входить підготовка проєкту Держбюджету, де планувалося скоротити витрати на українську культуру, спорт і аеропорт "Дніпро".

"Пам'ятаєте проєкт держбюджету, де планувалося просто скоротити витрати на українську культуру, спорт і аеророрт "Дніпро"? За моєю інформацією, його готував Уманський. Так простіше – просто взяти і змінити в табличці цифри. А що? У той самий час, ми розуміємо, що скорочення грошей на культуру – це капітуляція перед Росією. А зупинка будівництва аеропорту в Дніпрі – це зменшення внутрішньої мобільності населення, занепад цілого регіону", – додав політтехнолог.

"Про Уманського пишуть, нібито він має досвід боротьби з кризою. Мовляв, уже був в.о. міністра фінансів в 2009-2010 роках. Ми прекрасно пам'ятаємо той період. Сказати, що управління було дуже успішним не можна. Про Уманського говорять як про людину, яка пропонувала дефолт", – підкреслив Охотін.

Крім того, ходять чутки, що Ігор Уманський нібито протестує проти того, що Володимир Зеленський залишив голів ДПС і ДМС.

"Зрозуміло, що Сергій Верланов і Макс Нефьодов знаходяться на дуже важливих посадах. І атака з боку міністра фінансів на них є логічною. Проте основне питання: кого він пропонує на заміну, та чи немає там свого інтересу?", - резюмував політтехнолог Петро Охотін.

Нагадаємо, раніше народний депутат Ірина Геращенко повідомила, що очільник Міністерства охорони здоров'я Ілля Ємець та голова Міністерства фінансів Ігор Уманський подали у відставку.

Як відомо, у неділю, 29 березня, у Верховній Раді було зареєстровано проєкт постанови №3273 про звільнення Іллі Ємця з посади міністра охорони здоров'я. Ініціаторами законопроєкту стали народні депутати з фракції "Голос". 

Loading...