Уманський планував повернути в податкову і митницю корупціонерів часів Януковича-Порошенка, за що і був звільнений, - розслідування

Ексміністр фінансів Ігор Уманський

Ліга.net

Ексміністр фінансів Ігор Уманський, пробувши на посаді три тижні, був звільнений, а після цього почав роздавати інтерв'ю, робити гучні заяви і "зливати" журналістам документи. Однак, як з'ясували ЗМІ, Уманський був звільнений не просто так, а за спроби повернути в податкову і митницю корупційні схеми часів Януковича і Порошенка. Про це йдеться в матеріалі "Уманський і ко: Медіаатака для повернення корупційних схем" на 112.ua.

У статті йдеться, що замість вирішення конкретних проблем на посаді міністра Уманський зосередився на розстановці своїх людей на "хлібні" посади. Так, він протягнув на посади заступників Олега Мельника та Світлану Воробей. А ось змістити з посад керівників митниці та податкової Нефьодова і Верланова у нього не вийшло. Крім того, прем'єр Шмигаль не пробачив міністру провал голосування по секвестру бюджету.

"Напередодні звільнення Уманський "зливає" подання на звільнення Нефьодова і Верланова. Однак не публікує не менш важливий документ – штатний розклад запланованих їм призначень після звільнення Нефьодова і Верланова. Прізвища, які фігурують у цьому штатному розкладі, йдуть урозріз з задекларованими планами Уманського", - йдеться в статті.

У матеріалі йдеться, що на посаду в. о. голови ДПС Уманський пропонував призначити Євгена Бамбізова, який, як стверджує видання "Главком", тільки через підконтрольні йому фірми конвертував більше 4 млрд грн. Загальна сума покритих ним корупційних схем досягає 45 мільярдів гривень.

На посаду в. о. заступника голови ДПС Уманський пропонував призначити Людмилу Демченко, яка є кумою Ніни Южаніної - "бухгалтера" Порошенка. Людмила Демченко – начальник ДФС в Києві, за 4 роки перебування на посаді жодного разу не виконала план податкових надходжень.

На посаду голови ДМС замість Нефьодова він пропонував Василя Поїзда – "касира" Клименка-Головача, а пізніше Насірова і Продана в митному напрямку ДФС.

Амбіційний план захоплення контролю над Митницею та Податковою Уманського 112.ua

"За планом Уманського дані призначення повинні були пройти швидко і безболісно, оскільки всі фігуранти шляхом судових рішень і затримки ліквідації ДФС і передачі повноважень, числяться в її кадрах. Це дозволяє зайняти посаду шляхом перекладу, без проведення будь-яких конкурсів та ігноруючи діючих заступників керівників ДМС і ДПС, хоча і в статусі "в. о.", - йдеться в матеріалі.

Збірна "солянка" чиновників Клименка-Януковича і Насірова-Продана-Порошенка, повернувшись на посади, планувала розгорнути діяльність конвертаційних центрів, повернути схеми реалізації безакцизного пального і спирту, які набрали особливого розмаху при Порошенку і були зруйновані при Верланові, йдеться в статті.

Тому керівництво країни вирішило позбутися від Уманського, резюмує автор.