Україну могли б оголосити кандидатом на вступ до ЄС у 2027 році, - посол Литви

Фото з відкритих джерел

За словами дипломати, підтримка України Литвою - це аксіома

Під час головування Литви в Раді Європейського Союзу в 2027 році Брюссель уже міг би оголосити Україну кандидатом у члени ЄС. Про це заявив посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". 

"Основна мета ініціативи експрем'єра Андрюса Кубілюса "Україна-2027" - допомогти об'єднати зусилля країн-членів та установ ЄС для допомоги Україні у виконанні реформ і водночас забезпечити прозоре використання інвестицій, сприяти більш швидкому зростанню її економіки. Під час другого головування Литви в Раді ЄС, яке відбудеться в 2027 році, Європейський Союз уже міг би оголосити Україну кандидатом у ЄС", - розповів Сарапінас.

Також він наголосив, що це прекрасна перспектива для мобілізації України у виконанні подальших демократичних реформ.

Новини за темою: Ми впевнено йдемо до членства у Євросоюзі: Зеленський про результати саміту Україна-ЄС

"Без сумніву, це амбітний план. Щоб він здійснився, для України важливо закріпити успіхи і надалі рішуче виконувати реформи, а для ЄС - усіляко і послідовно підтримувати європейський вибір України", - зауважив литовський посол.

Окрім цього, дипломат зауважив, що в середині 2021 року у Вільнюсі планується організувати четверту конференцію реформ в Україні.

"Перед Україною стоїть складне завдання: одночасно вирішувати проблеми з окупацією Криму та частини Східної України і виконувати структурні реформи. Крім того, як і іншим країнам, вам необхідно боротися з пандемією COVID-19. Незважаючи на ці виклики, Україна зробила величезний крок у виконанні важливих реформ", - заявив Сарапінас і наголосив, що Литва послідовно підтримує незалежність і територіальну цілісність України.

Новини за темою: Безвізу України з Євросоюзом нічого не загрожує, - Зеленський під час виступу в ВРУ

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський на саміті Україна-ЄС в Брюсселі переконував керівництво Європейського Союзу, що Україна є майбутнім членом ЄС

Loading...