Українському політв'язню в Росії погрожують зґвалтуванням, - Денісова

Фото з відкритих джерел

Погрози викликані через звертання Якименка до українського омбудсмена щодо стану російських колоній

Українському політв'язню Володимиру Якименко у російській в'язниці адміністрація погрожує зґвалтуванням. Про це у своєму Facebook повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

"Громадянина України, якого незаконно утримують в "ФКУ ІК 4 УФСІН Росії по Саратовської області" планують перевести в тюремну лікарню "ФК ЛПУ ОТБ-1 УФСІН Росії по Саратовської області", нібито для лікування. Разом з тим, адміністрація виправної колонії загрожує Володимиру, що в цій лікарні його зґвалтують", - повідомила Денисова.

За її словами, загрози пов'язані з тим, що Якименко неодноразово звертався до українського омбудсмена і представників дипломатичних установ України, після чого здійснювалися перевірки колонії "ФКУ ІК 4 УФСІН Росії по Саратовської області", де міститься український політв'язень.

Окрім цього, Денісова зазначила, що незважаючи на вимоги провести медичне обстеження і надати необхідне лікування Якименко, він досі не оглянутий лікарями. При цьому уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова майже три місяці не реагує на звернення Денисової.

"Через це знову звертаюся до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової негайно вжити заходів, щоб не допустити заподіяння шкоди фізичному та психічному здоров'ю Володимира Якименка, а також сприяти у забезпеченні безпеки та надання належної медичної допомоги незаконно засудженому громадянину України", - написала Денисова.

Раніше повідомлялося, що під час засідання уряду було ухвалене рішення про створення Єдиної комісії, яка буде займатися питаннями політв'язнів в Російській Федерації.

Loading...