Українській владі мало біолабораторій Пентагону - тепер над Україною літатимуть американські бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю , - заява ОПЗЖ

ОПЗЖ обнародовала заявление относительно полетов бомбардировщиков США над Украиной Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

В "Опозиційній платформі - За життя" заявили, що українській владі стало мало біолабораторій Пентагону, і тепер над Україною літатимуть американські бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю. Відповідну заяву було опубліковано на офіційному сайті партії.  

Наводимо її текст дослівно:

4 вересня командування ВПС Сполучених Штатів в Європі повідомило про те, що силами трьох бомбардувальників B-52 "Стратосферна фортеця", що вилетіли з британської авіабази, США провели "життєво важливі навчання" в небі України. В-52 відносяться до категорії стратегічних бомбардувальників і здатні нести ядерну зброю. Ця подія не має прецедентів в історії України: ніколи раніше В-52 не використовувалися в територіальних межах нашої країни.

Літаки проникли в український повітряний простір з території Польщі в районі Волині. Потім пішли на південь, де перебували поблизу Криму. За повідомленнями ЗМІ, в цей же час над Миколаєвом знаходився Британський багатоцільовий винищувач Eurofighter Typhoon. Ядерні бомбардувальники Сполучених Штатів діяли в партнерському супроводі винищувачів Су-27 і МіГ-29 Збройних сил України. На перехоплення B-52 російська сторона направила чотири винищувачі Су-80 і чотири винищувачі Су-30.

"Опозиційна платформа - За життя" висловлює виняткову ступінь стурбованості у зв'язку з подіями, що відбуваються. У наявності вкрай небезпечний крок щодо подальшої ескалації напруженості, пов'язаної з військово-політичною ситуацією навколо України, пострадянського простору і Чорноморсько-Каспійського регіону, початок якої було покладено ще в ході розв'язаного в 2008 році режимом Саакашвілі осетинського конфлікту.

Правлячі кола України, керуючись принципом "дурень думкою багатіє", наївно плекають надії на те, що такого роду співпраця з сильними світу цього нібито зміцнить їх зовнішньополітичний престиж і буде служити меті "стримування Росії". А насправді вони в черговий раз підставляють під удар територію нашої країни і безпеку українського народу. Появу вперше в історії нашої країни іноземних ядерних бомбардувальників над територією України складно розцінювати інакше як зловісну ознаку. Посилився ризик того, що українська земля і далі буде використовуватися з метою геостратегічної конфронтації і їй уготована роль Афганістану XXI століття. Більш того, позначилася загроза обміну ядерними ударами на території України. "Життєво важливі вчення" можуть перетворити нашу землю на безжиттєвий простір.

Сполучені Штати, безсумнівно, були і залишаються надзвичайно могутнім і багато в чому ключовим фактором, що визначає динаміку військово-політичної ситуації в світі. Однак керівництву України слід формувати порядок денний у взаєминах з англосаксонським блоком, не керуючись лакейським принципом "чого зволите?", а переслідуючи мету деескалації військової напруженості на пострадянському просторі, що становить загрозу виживанню українського народу і держави.

У цьому зв'язку "Опозиційна платформа - За життя" вимагає від керівництва України не допускати в майбутньому прольотів над територією нашої країни стратегічних бомбардувальників, здатних нести ядерну зброю, і направити свої зусилля на радикальне зниження рівня військово-політичної напруженості, що неможливо без повного і всеосяжного виконання Мінських угод.