Українська влада зриває перемир'я на Донбасі, позбавила пів мільйона громадян права голосу і повинна понести за це відповідальність, - заява ОПЗЖ

Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Українська влада зриває перемир'я на Донбасі, позбавила пів мільйона громадян права голосу і повинна понести за це відповідальність. Це випливає із заяви "Опозиційної платформи - За життя", оприлюдненої на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Тривале перемир'я, яке відкривало шлях до мирного, дипломатичного врегулювання на сході України, дозволяло зберегти життя українців, які перебувають по обидва боки лінії зіткнення, опинилося під загрозою.

"Больовою точкою" для збереження режиму припинення вогню стала активність підрозділів зі складу Об'єднаних сил біля фортифікаційних споруд в районі населеного пункту Шуми, а також очевидне затягування передачі інформації з боку України в рамках Тристоронньої контактної групи.

Ситуація в цьому районі неодноразово ставала предметом обговорення в ТКГ, і керівництво Донецька заявило, що невиконання Україною взятих на себе зобов'язань може призвести до відновлення бойових дій. Проблема посилюється суперечливою інформацією з боку України: повідомлення окремих військових частин української армії суперечать офіційній позиції України в Тристоронній контактній групі.

Партія "Опозиційна платформа - За життя" заявляє, що за можливий зрив припинення вогню на Донбасі несуть повну відповідальність Зеленський і його оточення, які своїми непрофесійними і непослідовними діями фактично знищують можливість мирного врегулювання на Донбасі.

Мова йде не тільки про переговори в рамках Тристоронньої контактної групи, а й про антиконституційні політичні рішення української влади, яка позбавила пів мільйона українців, які проживають на підконтрольних територіях, права брати участь у виборах і тим самим продемонструвала ставлення до жителів Донбасу.

Заявляємо, що збереження перемир'я і виконання Мінських угод є першочерговим завданням української влади, а зрив цих домовленостей з її вини буде служити очевидним і остаточним доказом небажання встановити мир на сході України.