Україна в ТКГ: Росія хоче змінити процес врегулювання конфлікту на Донбасі

Фото з відкритих джерел

У делегації заявили про наміри РФ замінити процес урегулювання конфлікту на Донбасі

Українська делегація в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу заявила про намагання Росії замінити процес урегулювання конфлікту в регіоні. Про це повідомила пресслужба делегації у Фейсбук.

Зазначається, що такі висновки були зроблені після спроби Росії використати Раду Безпеки ООН задля легітимізації представників так званих "ЛНР" та "ДНР". Як вважають у делегації, таким чином Росія хоче замінити переговори з її участю в "нормандському форматі" на "дискусію" між здоровими силами в Україні та представниками НЗФ.

Крім того, повідомляється, що Росія завдяки залученню так званих "республік" на міжнародні майданчики може забезпечити проведення там псевдореферендумів. "РФ намагається легітимізувати свої маріонеткові утворення шляхом залучення їх на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН, та шляхом можливого проведення псевдореферендуму, під час якого має бути "...визначена воля народу Донбасу"; на додаток – кваліфікувати цей процес як "...істинне виконання Мінських домовленностей", – йдеться в повідомленні.

В українській делегації вважають, що таким чином Росія може визнати непідконтрольні Україні частини Донбасу "незалежними республіками". "Результатом реалізації цього задуму може стати однобічне визнання РФ так званих "ЛНР" та "ДНР" (заборонені в Україні терористичні організації) як "незалежних республік" або загроза такого визнання. Це означає, що тиск на вище воєнно-політичне керівництво України, який керівництво РФ намагалося здійснювати протягом року після Паризьких домовленностей, не вдався", – написали в пресслужбі.

Новини за темою: РФ продовжує блокувати роботу КПВВ на Донбасі, - ТКГ

Нагадаємо, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що 2 грудня РФ намагалася провести онлайн-засідання Ради Безпеки ООН за "формулою Аррії", запросивши туди так званих представників незаконних збройних формувань Донбасу. Тоді Україна та західні країни відмовилися від участі у російській ініціативі.

Loading...