Українська делегація спотворила підсумкову заяву політичних радників N4, підготовлену за результатами переговорів 13 листопада, - Розенбаум

Будівля, у якій проходять засідання ТКГ у Мінську Фото з відкритих джерел

Українську делегацію звинуватили у спотворенні підсумкової заяви політичних радників, які брали участь у переговорах N4, що пройшли 13 листопада 2020 року. Про це заявив політичний оглядач Сергій Розенбаум:

"Жодного дня без скандалу за участю української делегації на переговорах у Тристоронній контактній групі та в переговорах політичних радників N4. І черговий приклад блокування мирного процесу з боку України. Після безлічі спроб просунути ініціативи, що суперечать досягнутим раніше домовленостям, після спроб порушити послідовність виконання Мінських угод, після оперування абсолютно нереалістичними датами (наприклад, як у разі вибору березня для виборів в ОРДЛО) сьогодні ми отримали свіжий приклад того, як українська делегація видає бажане за дійсне, і як інші учасники ловлять її на гарячому.

Нижче - проєкт спільної заяви за підсумками відеоконференції радників N4, яка відбулася 13 листопада. Даний проєкт заяви був спрямований на узгодження в "нормандський формат" російською стороною і супроводжувався електронним листом Дмитра Козака, в якому висловлюється здивування тим, наскільки український варіант підсумкової заяви відрізняється від тексту, який був реально узгоджений усіма сторонами переговорів. Для розуміння того, що відбувається, наводжу весь текст цілком (переклад з англійської):

Шановні колеги!

Надлишкова "конструктивність" і "надмірне бажання" всіх учасників минулої 13 листопада 2020 року відеоконференції досягти практичних результатів у врегулюванні конфлікту не залишили часу, щоб обговорити заявлене до порядку минулої конференції та деклароване усіма (крім Росії) "важливе", можливо "ключове" процедурне питання в роботі N4: принцип конфіденційності.

Оригінальне розуміння конфіденційності в черговий раз продемонстрував Офіс Президента України, на офіційному сайті якого опубліковано заяву про підсумки наших переговорів (додається). З урахуванням цієї публікації видається необхідним узгодити та опублікувати офіційну заяву про "Підсумки переговорів політичних радників і представників міністерств закордонних справ N4 13 листопада 2020 року" з "деякими уточненнями" заяви, опублікованої українською стороною. Проєкт додається.

При Вашій згоді з викладеною заявою прошу засвідчити свою згоду підписом документа. При наявності заперечень і зауважень прошу оперативно їх представити, маючи на увазі, що до публікації узгодженої заяви не відповідна дійсності Заява офісу Президента України буде вводити в оману і дезорієнтувати громадян України та інших держав - прямих або непрямих учасників переговорів.

А ось і сам текст проєкту спільної заяви за підсумками відеоконференції радників N4, спрямований на узгодження російською стороною: