Україні загрожує розкол, якщо влада не вестиме правильну гуманітарну політику щодо всієї держави, – Ставнійчук

Марина Ставнійчук Скріншот із відео

Юрист вказала на негативну тенденцію

За наслідками місцевих виборів у 2020 році спостерігається поділ країни за регіонами й уподобаннями виборців. Можна спрогнозувати подальший серйозний розкол країни, якщо влада не вживе заходів до правильної гуманітарної політики щодо всієї держави.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявила заслужений юрист Марина Ставнійчук.

"Маємо ще одну тенденцію, як на мене, негативну. Це те, що відбулася знову, як і в 2004 році, знову як і в 2014 році, знову за наслідками місцевих виборів у 2020 році маємо поділ країни за регіонами і відповідними уподобаннями виборців. Чітко розуміємо, що захід орієнтований на праве крило, і, відповідно, більшість там взяла "ЄС" як політична сила і праві національні сили, а на сході України більшість практично взяли "Опозиційна платформа – За життя" і такі партії більш лівого спрямування", – зазначила Марина Ставнійчук.

Новини за темою: Виборець "Слуги народу" розчарований, – Бужанський про місцеві вибори

Гостя ток-шоу застерегла від подальшого серйозного розколу України.

"Тут і в силу відносин ідеологічних, і в силу відносин лідерів цих партій можна спрогнозувати серйозний подальший розкол країни, якщо влада не вживе заходів до правильної гуманітарної політики щодо всієї держави", – наголосила Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, місцеві вибори відбулися 25 жовтня 2020 року. Обирали депутатів рад усіх рівнів, голів об’єднаних територіальних громад і старост. У містах з кількістю виборців понад 10 000 вперше застосували пропорційну систему виборів з відкритими списками. Виборець мав проголосувати як за партію, так і за кандидата в партійному списку.

Як повідомляли, політолог Василь Вакаров заявляв, що за підсумками місцевих виборів в Україні у кожному регіоні визначилися свої лідери, але в кожному з них вони різні. Це свідчить про те, що Україна – різна в уподобаннях як політиків, так і політичних партій, і в цілому ідеології.

Loading...