Україні потрібно закріпити поняття антисемітизму в законодавстві, - посол Ізраїлю

Йоель Ліон Корреспондент.net

Посол вважає, що розроблене IHRA визначення допоможе в боротьбі з антисемітизмом

Посол Ізраїлю Йоель Ліон закликав Україну закріпити визначення антисемітизму в законодавстві. Міжнародний альянс в пам'ять про Голокост розробив відповідне визначення, заявив він в інтерв'ю РБК-Україна.

"Коли в Україні єврейський монумент замалювали антисемітськими написами, то справу відкрили за статтею псування майна. Це не те, що варто було б робити. Вам потрібно чітке визначення антисемітизму у вашому законодавстві", - заявив Ліон.

На думку посола, розроблене IHRA визначення допоможе в боротьбі з антисемітизмом.

"Ви повинні робити те, що повинна робити країна, щоб їх (випадки антисемітизму, - ред.) зупинити і притягнути винних до відповідальності. Якщо люди міркують про те, що дуже багато євреїв займаються бізнесом в Україні - це антисемітизм, це ненормальна річ", - заявив він.

Також Ліон назвав проявом антисемітизму перепис історії, написані образи на синагозі.

"Я піду навіть далі. Я знаю, що багато хто в Україні обговорюють, чи можна використовувати певне слово замість слова "єврей" в українській мові - не буду його називати, ви самі розумієте, про яке слово мова", - додав ізраїльський посол.

Новини за темою: Антисемітизм чи перевірка? Навіщо поліція збирає дані про єврейську громаду Коломиї

Нагадаємо, українці посіли друге місце в рейтингу антисемітських настроїв в Європі. За результатами дослідження, проведеного Антидефамаційною лігою, рівень антисемітських настроїв в Україні в 2019 році становив 46% (в 2016 році — 32%). На першому місці Польща з результатом в 48%, а на третьому — Угорщина з показником 42%.

Loading...