Україна зможе отримати від ЄС до 8 млн доз коронавірусної вакцини, – Стефанішина

Вакцину мають поставити в ЄС до кінця 2021 року

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

РБК-Україна

Україна зможе отримати до 8 млн доз вакцини від коронавірусу як учасниця ініціативи Фонду "COVID-19 Vaccine Global Access Facility (COVAX)". Про це повідомила віцепрем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в статті для "Дзеркала тижня".

Зазначається, що Євросоюз виділив цьому фонду 400 млн євро на придбання близько 2 млрд доз вакцини. "31 серпня Європейський Союз виділив 400 млн євро Фонду "COVID-19 Vaccine Global Access Facility (COVAX)", який забезпечить придбання до 2 млрд доз вакцини до кінця 2021 року, і Україна була відібрана до переліку учасників цієї ініціативи, відтак, зможе отримати до 8 млн доз вакцини", – написала Стефанішина.

Водночас чиновниця заявила про готовність України зробити свій внесок у боротьбу з COVID-19. "У нас є відповідна інфраструктура, підприємства для виробництва вакцин, і ми готові разом з іншими країнами ЄС брати участь у їх масовому виробництві", – висловилася віцепрем'єр.

Новини за темою: Вакцина від коронавірусу буде доступна в Україні з другої половини 2021 року, - ВООЗ

Раніше повідомлялося, що  міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про плани МОЗ внести в протокол лікування пацієнтів із COVID-19 український препарат. За його словами, українські ліки дороговартісні, але джерела фінансування вже знайшли.

Loading...