Україна жорстко реагуватиме на агітацію угорських чиновників на місцевих виборах, – заява МЗС

МЗС України

Фото з відкритих джерел

Агітацію угорців назвали прямим втручанням у внутрішні справи України

Міністерство закордонних справ глибоко засмучене, що офіційний Будапешт "нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України" через агітацію чиновників на місцевих виборах. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба українського дипвідомства.

Зазначається, що в день голосування на місцевих виборах Угорщина вдалася до прямої агітації за партію угорців і таким чином завдала "підступного удару послідовним зусиллям України конструктивно вирішити наявні в українсько-угорських відносинах проблеми".

Новини за темою: МЗС України звернулося до правоохоронців через політичну агітацію угорських чиновників на Закарпатті

Як повідомляють в українському МЗС, Київ неодноразово закликав угорську сторону припинити нехтувати принципами верховенства права і добросусідських відносин та з повагою ставитися до законів України.   "Неприйнятні підказки виборцям з Будапешта порушують законодавство України і не залишають українській стороні іншого вибору, як жорстко реагувати на такі кроки відповідно до усталеної міжнародної практики та законодавства України. Нагнітання угорською стороною емоцій та провокування громадян України не поважати Конституцію України та її закони приречені на провал", – йдеться в повідомленні.

Водночас у міністерстві заявили, що громадяни України угорського походження є важливою і невід’ємною частиною українського суспільства та мають усі необхідні права та можливості для вільного обрання своїх представників до органів місцевого самоврядування.

Новини за темою: МЗС Угорщини відкинуло звинувачення щодо втручання в українські вибори

Нагадаємо, сьогодні, 25 жовтня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах політичну силу КМКС "Партія угорців України". Крім того, він закликав підтримати на виборах мера Берегового чинного міського голову.

Loading...