Україна, ЄС та США вимагають від Росії надати повний доступ до анексованого Криму

Безпілотник ОБСЄ

У Спеціальній моніторинговій місії заявили про перешкоджання її діяльності з боку Росії

Під час засідання Постійної ради ОБСЄ 6 лютого у Відні делегації від США, Європейського союзу та України поставили Росії вимогу надати повний доступ до Криму. Про це повідомляє Укрінформ.

У відповідній заяві йдеться про те, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має отримати безпечний, вільний, безумовний та безперешкодний доступ до всієї території України.

"Це стосується і незаконно анексованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також українсько-російського державного кордону, доступ до якого СММ систематично забороняють підтримувані Росією збройні формування", - йдеться у заяві.

Керівник місії США при ОБСЄ Джеймс Гілмор під час виступу повідомив, що Росія перешкоджає роботі СММ, забороняючи доступ до Криму та обмежуючи рух її спеціалістів по місцях.

Раніше українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляла про чергові перешкоджання виконання представниками СММ ОБСЄ мандату Місії біля ділянок розведення сил та засобів з боку незаконних збройних формувань.

Loading...