Україна вимагає від Ірану надання доказів арешту підозрюваних у справі щодо катастрофи літака "МАУ"

Останки розбитого українського літака авіакомпанії МАУ поблизу Тегерана в Ірані, 8 січня 2020 року New York Times

Докази мають надійти впродовж тижня

Україна вимагає від Ірану документальне підтвердження перебування під вартою шести осіб, яких підозрюють у збитті літака авіакомпанії "МАУ". Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора України.

Зокрема, Україна вимагає від Ірану надати всію необхідну інформацію для повного та неупередженого розслідування авіакатастрофи літака "МАУ" рейсу PS 752, збитого ракетою іранських збройних сил 8 січня 2020 року.

"Міжнародне право, зокрема, Монреальська конвенція, яку ратифікував Іран, зобов’язує об’єктивно розслідувати причини авіакатастрофи та надавати повну та неупереджену інформацію", - наголосив заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов. 

За його словами, факт збиття цивільного літака та вбивство 176 пасажирів та членів екіпажу, які були громадянами шести країн, не може бути державною військовою таємницею, чим постійно апелює Іран. 

Новини за темою: Іран погодився взяти відповідальність за катастрофу "МАУ", – Єнін

У зв'язку з цим українське слідство вимагає від Ірану протягом тижня надати документальне підтвердження перебування під вартою шести осіб, яких підозрюють у збитті літака. Зауважимо, інкриміновані обвинуваченим статті передбачають максимальне покарання до 3 років ув’язнення.

Крім того, до кінця жовтня Іран зобов'язався відправити в Україну один із речових доказів – льотний планшет екіпажу, який українська пошукова група знайшла у перші дні після катастрофи.

Новини за темою: Авіакатастрофа "МАУ": Україна поставить питання прямого діалогу прокуратури із іранською стороною

Також під час переговорів сторони звірили документи, які за 10 місяців були направлені в рамках міжнародної правової допомоги. Як з'ясувалося, з січня 2020 року Офіс Генерального прокурора направив 5 запитів, однак отримав лише узагальнені відповіді. Крім цього, один з них, що стосується 6 підозрюваних в Ірані осіб, було проігноровано.

Нагадаємо, напередодні у Тегерані завершився другий раунд переговорів між Україною та Іраном щодо катастрофи літака "МАУ". За словами міністра закордонних справ Євгена Єніна, Іран налаштований якомога швидше відновити істину та справедливість у цьому питанні.Loading...