Україна вважає, що за зрушення політиків до миру потрібно відкривати кримінальні справи, - Марчевський

Артем Марчевський Фото з відкритих джерел

Керівник Молодіжного крила ОПЗЖ Артем Марчевський розкритикував ставлення влади до ініціативи створення "Міжпарламентського діалогу для миру" Віктора Медведчука. Заява Марчевського прозвучала в ефірі телеканалу "NewsOne".

"Ситуація парадоксальна. Всі європейські політики всіх країн "нормандської четвірки", говорять про те, що Парламентський вимір "нормандського формату" може стати колосальним поштовхом для припинення бойових дій, для встановлення миру. Так вважають всі, крім України. Україна вважає, що за зрушення наших депутатів до такого виміру, до такого діалогу - потрібно відкривати кримінальні справи. За поїздку до Москви, на лідерів нашої партії, коли вони обговорювали створення парламентського виміру "нормандського формату", відкриті якісь абсолютно політично мотивовані, дурні й безглузді кримінальні справи. Наша правоохоронна і судова система часто працюють за політичними замовленнями. Вони не керуються законом і здоровим глуздом. Вони керуються телефонними дзвінками. Так званим "телефонним правом", яке успішно застосовував Порошенко, і, на жаль, зі змінним успіхом застосовує президент Зеленський. З цим потрібно закінчувати. Потрібно виходити на нормальні правові відносини та дотримуватися якоїсь логіки. Тому що якщо люди роблять якісь дії для того, щоб встановити мир в країні, мир на Донбасі - то цим людям потрібно дякувати, а не заважати їм", - заявив він.

Марчевський так само зазначив: на цей час немає ніяких гарантій того, що чергова зустріч в "нормандському форматі" відбудеться.

"Завжди цікаво читати підсумкове комюніке від різних сторін - хто як оцінює зустріч. Чомусь завжди українське комюніке сильно відрізняється від комюніке Росії, від комюніке інших учасників і Мінських і Нормандських зустрічей. Тому важко прогнозувати, чи відбудеться ця зустріч. Важко коментувати, як пройшла перша зустріч. Думаю, що ні про що вони не домовилися і, ні про що не домовляться", - заявив він.

Нагадаємо, саміт лідерів "нормандської четвірки" може відбутися після ще однієї зустрічі їхніх радників. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.