Україна вперше в історії призначила почесного консула в канадському Квебеку

Почесний консул України в Квебеку Євген Чолій

Новопризначеним дипломатом став експрезидент Світового конгресу українців

Україна призначила експрезидента Світового конгресу українців Євгена Чолія почесним консулом у канадському Монреалі. Про це повідомляє УНН із посиланням на посла України в Канаді Андрія Шевченка.

Зазначається, що відповідну угоду було підписано вчора, 16 жовтня. За словами посла, мандат новопризначеного почесного консула поширюватиметься на всю провінцію Квебек, а Україна вперше в історії отримає свою дипломатичну присутність в цьому регіоні. "Це важлива географія і унікальна людина. Уже зараз Квебек є лідером з-поміж усіх провінцій Канади за обсягами торгівлі з Україною. І ми безмежно раді, що українські інтереси тут представлятиме саме пан Чолій – знакова постать для світової української громади і блискучий, авторитетний правник", – сказав Шевченко.

Водночас новопризначений дипломат заявив, що для нього честь виконувати функції почесного консула. "Це для мене честь та обов’язок виконувати функції почесного консула, просуваючи інтереси України в Канаді та сприяючи розвитку торговельних, економічних, культурних та наукових зв’язків між цими країнами", – висловився Чолій.

Відомо, що раніше Євген Чолій очолював Конгрес українців Канади і Світовий конгрес українців. Новопризначений консул включений у довідник "Найкращі юристи в Канаді" і є почесним доктором Києво-Могилянської академії та Львівської політехніки.

Новини за темою: Канада виділить для України 4,3 млн канадських доларів на підтримку оборони та безпеки, - МЗС

Нагадаємо, нещодавно в Консервативній партії Канади заявили про необхідність посилення підтримки для України. Там зазначили, що Канада має максимально застосовувати наявні санкційні інструменти для покарання росіян.

Loading...