Україна в ООН застерегла РФ від кроків, які можуть підірвати політичний суверенітет Білорусі

Дмитро Кулеба Фейсбук МЗС України

За словами міністра, прагнення білоруського суспільства пов’язані виключно з реалізацією демократичних свобод

Україна застерігає Російську Федерацію від кроків, які можуть призвести до підриву політичного суверенітету Білорусі. Про це під час дебатів щодо ситуації у Білорусі у рамках 45-ї сесії Ради ООН з прав людини заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає пресслужба МЗС.

"Ми застерігаємо Російську Федерацію від кроків, які можуть призвести до підриву політичного суверенітету Білорусі та подальшої дестабілізації ситуації в регіоні в цілому", - сказав Кулеба.

За словами міністра, прагнення білоруського суспільства пов’язані виключно з реалізацією фундаментальних демократичних свобод, а насильницька реакція влади країни на цей мирний запит не відповідає універсальним зобов’язанням держав щодо захисту прав людини.

"Білоруське суспільство ставить єдину мету - захистити свій вибір і право на вільне волевиявлення. Це справжнє і невід’ємне прагнення, що випливає з цінності людської гідності і є фундаментальним стрижнем будь-якого демократичного суспільства", – додав Кулеба.

Новини за темою: Лукашенко: Білорусь посилює кордон з Україною та закриває з Польщею і Литвою

Нагадаємо, у Білорусі більше місяця тривають масові протести, які почалися 9 серпня після перемоги Олександра Лукашенка на президентських виборах. Під час акцій правоохоронці проводять затримання протестувальників та лідерів опозиції.

Крім цього, періодично у центр Мінська стягують військову техніку та спецзасоби для розгону демонстрантів. Від початку заворушень у Білорусі було затримано сотні людей, є загиблі. 

До слова, Європейський Союз не визнає легітимність президента Білорусі Олександра Лукашенка та має намір переглянути стосунки з країною.

А нещодавно, 17 вересня, Європарламент визнав новостворену Координаційну раду як тимчасовий представницький орган народу Білорусі.

Loading...