Україна в ООН закликала до нових санкцій проти Росії через місцеві "вибори" в Криму

13 вересня у Криму пройшли так звані "місцеві вибори" Фото з відкритих джерел

"Вибори" в Криму є продовженням грубих порушень Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України

Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй (ООН) Сергій Кислиця поінформував Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та членів Ради безпеки ООН про проведення Російською Федерацією "місцевих виборів" в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомляє пресслужба Постійного представництва України при ООН.

Згідно з повідомленням, українські дипломати закликали іноземні держави та міжнародні організації засудити незаконні дії Росії та чітко заявити про невизнання результатів так званих "виборів" на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, а також посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом розширення санкцій.

Як зазначається, "вибори" в Криму є продовженням грубих порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України.

"Псевдовибори становлять грубе порушення Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права, у тому числі Статуту ООН. Усі причетні до підготовки та проведення незаконного "голосування" в тимчасово окупованому Криму нестимуть відповідальність згідно із законодавством України", - йдеться в заяві.

Зазначимо, місцеві вибори в Росії відбулися в період з 11 по 13 вересня. Вони також відбулися в анексованому Криму. У Севастополі зокрема обирали підконтрольного Росії голову міста, депутата до місцевого парламенту за одним із мажоритарних округів, депутатів муніципальних рад. У Криму також провели додаткові "вибори" депутата в російський парламент півострова, до Сімферопольської міської та Роздольненської сільської рад.

Новини за темою: ЄС заявив про невизнання російських "місцевих виборів" у Криму

Нагадаємо, міністерство закордонних справ України засудило незаконну організацію та проведення Російською Федерацією так званих "місцевих виборів" на території окупованого Криму 13 вересня 2020 року та пригрозило відповідальністю причетним до цього особам.

 

Loading...