"Україна - це нас": Скасуванням виборів на Донбасі у громадян відбирають конституційне право, - журналіст Кацман

Політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

У партії влади прийшло розуміння, що вони реально програють вибори, і для того, щоб не програти кампанію, розглядають кілька варіантів. Один з важких варіантів - взагалі зірвати вибори. А варіант "лайт" вже втілений: на підконтрольній Україні території двох областей у виборців забрали право обирати і бути обраними.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт прокоментував рішення Центральної виборчої комісії про неможливість проведення виборів на підконтрольних уряду територіях Донбасу.

"Добре, відкладаємо за дужки непідконтрольну територію, хоча і я пам'ятаю обіцянку президента - вибори за Законами України на всій території України. А на підконтрольній? Чому вона і називається підконтрольною, тому що вона знаходиться під контролем центральної влади. Збільшувати безконтрольність, безвладдя на цій території, це означає або випихати її в "сіру" зону, або навпаки взагалі пропихати її ще далі кудись, не хочу навіть про подібні наслідки говорити... Це перше. Друге. За чиїм велінням у громадян країни відбирається конституційне право? Ви мене вибачте, це не може вирішити ЦВК, це не може вирішити ще хтось окремий. Це втілюється тільки конституційними змінами. І називається це - поразка в правах, і застосовується це до людей в особливо тяжких злочинах, їх вражають в правах... але в нашій Конституції такого теж не передбачено!.. Чим завинили перед владою громадяни України з Донецької та Луганської областей?", - заявив гість студії.

"Як там на плакатах написано, "Україна - це ми"? Мені здається, що по-іншому треба: "Україна - це нас" ... це "нас" весь час, розумієте, а не "ми"! Чому? Хто дав право відбирати голоси у цих людей? А відбираються голоси з однієї простої причини, і ніякої іншої логіки, і ніякої причини немає: щоб ці голоси не дісталися комусь на виборах, тій партії, яка в опозиції і має там авторитет куди більший, ніж у монобільшості. У партії влади, я точно знаю, прийшло нарешті розуміння, що вони реально програють вибори. На Західній Україні вони програють Порошенку і "Європейській солідарності", схід, центр, південь - вони програють "Опозиційній платформі - За життя", залишаються рідкісні острівці, де вони ще в змозі ще якось змагатися, але, в принципі, вони вибори програють... Для того щоб не програти їх, вони розглядають кілька варіантів. Один з важких варіантів, така важка артилерія, - взагалі зірвати вибори, і це питання з порядку денного не знято", - переконаний журналіст.

"Ніде в світі немає такого, щоб 500 тисяч громадян одночасно вражали в правах - і подібне рішення ЦВК не коментує президент, гарант прав цих громадян", - резюмував Володимир Кацман.

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

У КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.