Україна та Туреччина підписали низку двосторонніх документів. Список

Президент України Володимир Зеленський і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган Офіс президента України

За словами президента України, підписані військові угоди відкривають нові можливості для співробітництва

Під час робочої поїздки президента Володимира Зеленського до Анкари було підписано низку двосторонніх документів між Україною та Туреччиною. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Зокрема, сторони підписали:

  • Меморандум про наміри між Міністерством оборони України та Державним агентством з питань оборонної промисловості Туреччини про проєкти в галузі оборонно-промислових проєктів. Документ відзначає прагнення сторін розвивати свої оборонно-промислові програми та зміцнювати оборонні спроможності, а також встановити взаємовигідну довгострокову співпрацю на основі взаємоповаги та врахування інтересів один одного. У ньому також прописані наміри сторін започаткувати й імплементувати спільні проєкти з будівництва бойових кораблів, БПЛА та всіх видів турбінних двигунів;
  • Рамкову військову угоду між Кабміном та урядом Туреччини. Угода передбачає створення правових засад для розширення та поглиблення чинного українсько-турецького співробітництва у сфері оборони, а також визначає порядок такої співпраці. Документ визначає напрями співпраці, принципи співробітництва, режим безпеки класифікованої інформації, порядок обміну розвідувальною інформацією, правове регулювання діяльності фахівців, відряджених кожною зі сторін, відшкодування можливих збитків, порядок вирішення спорів тощо;
  • Протокол 12-го засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва. У ньому відобразились досягнуті урядовими експертами домовленості, плани та завдання у сферах торгівлі, інвестицій, енергетики, транспорту та інфраструктури, а також у сфері митної політики.

За словами президента України, підписані військові угоди відкривають нові можливості для військового та військово-технічного співробітництва.

"Ми маємо спільну точку зору і щодо подальшої співпраці у сфері безпеки та оборони, зокрема безпеки на Чорному морі та реалізації євроатлантичного курсу України", – наголосив Зеленський.

Новини за темою: Зеленський нагородив президента Туреччини найвищим державним орденом

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Туреччина готова приєднатись до майбутньої платформи щодо деокупації Криму та бути її активним членом.

Loading...