Україна приєднується до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці, - Мінсоцполітики

Кабінет міністрів України

Фото: пресслужба Мінцифри

Український уряд наразі відповідає семи із 11 критеріїв для вступу до коаліції

На засіданні 16 вересня Кабмін прийняв розпорядження щодо приєднання уряду України до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці, започаткованої на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 18 вересня 2017 року в місті Нью-Йорк (США). Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики

"Після отримання відповіді від секретаріату Міжнародної коаліції за рівну оплату праці Уряд України стане членом цієї коаліції разом з Конфедерацією роботодавців України, Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні, Київським інститутом гендерних досліджень", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, за оцінками експертів наразі уряд України відповідає семи із одинадцяти визначених критеріїв для вступу до коаліції. 

Новини за темою: Кабмін оновив умови поділу на зони карантину: Що зміниться

Окрім цього, приєднання до коаліції є важливим кроком у виконанні зобов'язання щодо зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, взятого Україною в межах участі в міжнародній ініціативі "Партнерство Біарріц", до якої Україна приєдналася у серпні 2020 року.

Слід зауважити, що на початку 2020 року в Україні середньомісячна заробітна плата чоловіків на 22% перевищувала середньомісячну заробітну плату жінок. Порівняно з 2019 роком роком цей показник покращився на 0,4 пункту (у 2018 році – 22,3 %).

Новини за темою: У Кабміні хочуть змінити умови для запровадження червоної зони: Названо новий критерій

Попри загальну позитивну динаміку в деяких сферах економічної діяльності (наприклад, у фінансовій та страховій діяльності), розрив в оплаті праці жінок і чоловіків становить до 35%. Майже однаковим є рівень оплати праці жінок і чоловіків у тих сферах, де заробітна плата невисока (адміністративне та допоміжне обслуговування, функціонування бібліотек, освіта).

Новини за темою: Голосування в умовах карантину: Уряд ухвалив порядок

Нагадаємо, нещодавно Україна отримала офіційний статус учасниці міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх - "Партнерства Біарріц".

Loading...