Україна порушила в ОБСЄ питання дискримінації українців у Росії

Радіо Свобода

Зокрема йдеться про закриття єдиної в Росії Бібліотеки української літератури

Україна закликає верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєра негайно відреагувати на репресивні та дискримінаційні дії російської влади щодо української громади на території Росії. Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ, передає "Укрінформ".

"Делегація України занепокоєна відсутністю регулярного звітування верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин про ситуацію з національними меншинами у Російській Федерації. Ми стурбовані репресивною практикою та дискримінацією з боку російської влади по відношенню до українських громадських організацій та активістів", - заявив Цимбалюк, звертаючись до присутнього на засіданні Заньєра.

Зокрема, він вказав на закриття єдиної в Росії Бібліотеки української літератури, а також заборону діяльності Світового конгресу українців на території РФ.

Очільник місії України при ОБСЄ наголосив, що ці дії "обумовлені кампанією з розпалювання антиукраїнських настроїв у цій країні та становлять серйозну загрозу збереженню та розвитку національної ідентичності, культурних та мовних потреб української громади в Росії".

"Ми знову закликаємо верховного комісара негайно звернути увагу на ці хвилюючі тенденції, вивчити ситуацію в країні та вжити кроки, щоб закликати Російську Федерацію повністю виконувати відповідні зобов'язання ОБСЄ щодо національних меншин", - наголосив Цимбалюк.

Раніше влада Росії визнала Світовий конгрес українців "небажаною організацією", заявивши, що діяльність організації становить "загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії". Крім того, у 2018 році в Москві завершили процес закриття Бібліотеки української літератури. Частину фондів бібліотеки передали в Бібліотеку іноземної літератури, ще частину викинули.

Новини за темою: У МЗС відреагували на обшуки російськими силовиками в анексованому Криму

Раніше посол України в Бразилії Ростислав Троненко заявляв, що заворушення у Бразилії та поширення провокативної інформації, зокрема щодо українських прапорів на мітингу на підтримку президента Джаїра Болсонаро, дають підстави говорити про те, що Росія проводить операцію з дискредитації України.

 

Loading...