Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, однак запроваджувати власні не буде, - Кулеба

Глава МЗС України Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Україна також не буде зменшувати кількість дипломатів в Білорусі

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна планує приєднатися до санкцій Європейського Союзу проти Білорусі. Про це він розповів в інтерв'ю BBC News Україна

"Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики", - заявив міністр закордонних справ.

Такий крок Кулеба пояснив тим, що українська сторона переконана в необхідності діяти єдиним фронтом, тому "ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації".

Очільник МЗС наголосив, що для України ціна такої солідарності є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під "парасолькою захисту" цих об'єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

Новини за темою: Україна не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі, - Кулеба

Як зазначається, Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва, але Київ не планує запроваджувати якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю.

"Що стосується економічної взаємодії - ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше - ми бажаємо їй тільки добра. В нас немає в планах якогось ембарго, запровадження якихось обмежень на торгівлю", - повідомив Кулеба і додав, що білорусько-українська торгівля є взаємовигідною, тому запровадження торгових санкцій Україною або Білоруссю - у відповідь - не буде розумним кроком.

Новини за темою: У Білорусі позбавили акредитації всіх журналістів іноземних ЗМІ

Водночас ця позиція може змінитися, якщо РФ встановить контроль над білоруськими підприємствами.

"От тоді треба сідати і аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з'явилися додаткові ризики, бо в нас є висока взаємодія і у військово-торговому секторі", - пояснив Кулеба.

Також Україна не буде зменшувати рівень дипломатичного представництва в Мінську, тобто український посол і надалі працюватиме в Білорусі, але з офіційних контактів залишиться лише "вікно комунікації" через МЗС.

"Я не бачу підстав для розриву дипломатичних відносин або для пониження присутності України в Білорусі до рівня тимчасового повіреного, як у нас це з Росією" - зауважив дипломат.

Новини за темою: В Україні повідомили, як будуть називати Лукашенка через його нелегітимність

Щодо ролі Мінська як майданчика для перемовин щодо Донбасу, то Кулеба зробив припущення, що зміна можлива, але оскільки в умовах пандемії COVID-19 зустрічі контактної групи проходять онлайн, то це питання не є першочерговим. 

"Ми ніколи не виключали можливість перенесення перемовин з Мінська. Ми розуміємо, що чим більш недружніми будуть дії чи заяви Білорусі щодо України, чим сильнішими ставатимуть позиції Росії в Білорусі, тим більш неприйнятним ставатиме Мінськ як місце для фізичних зустрічей", - зазначив міністр.

Новини за темою: Майже 40 тисяч білорусів подали звернення проти Лукашенка до суду в Гаазі

Нагадаємо, раніше стало відомо, що представники Європейського Союзу погодили введення санкцій проти влади Білорусі

Згодом Європейський Союз офіційно опублікував список чиновників Білорусі, які потрапили під санкції, однак Олександра Лукашенка в ньому немає. 

Loading...