Україна передала до Гааги матеріали про військовий злочин Росії в Криму

Фото з відкритих джерел

Щоб володіти земельними ділянками у тимчасово окупованому Криму треба отримати російській паспорт

Україна передала до Гааги матеріали про військовий злочин Росії після того, як президент РФ Володимир Путін заборонив українцям володіти землею в окупованому Криму. Про це повідомляє Представництво президента України в АР Крим у Facebook.

Згідно з повідомленням, черговим незаконним кроком з боку окупантів є включення понад 11,5 тис. земельних ділянок на півострові до переліку територій, де земля не може належати іноземцям та іноземним компаніям. При цьому іноземцями визначають громадян України, які проживають або володіють майном в Криму, але не отримали незаконний паспорт РФ.

Як зазначається, відповідні дії Росії призводять до серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного права та прав людини, в тому числі положень статті 1 Протоколу 1 ЄКПЛ про право мирно володіти своїм майном.

"Відомості про системне вчинення такого воєнного злочину посадовими особами окупаційної влади та влади РФ направлені прокуратурою АР Крим спільно з Регіональним центром прав людини до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, та відображені у звітах Офісу прокурора МКС за 2017-2019 роки стосовно проведення попереднього вивчення ситуації в Криму. Також про порушення прав власності йдеться в міждержавній заяві України проти РФ в ЄСПЛ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 20 березня президент Російської Федерації підписав указ №201, яким заборонив іноземним громадянам, особам без громадянства та іноземним юридичним особам мати у власності земельні ділянки в прибережних районах тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя.

Згодом, Європейський Союз не визнав указ Володимира Путіна, згідно з яким більшу частину окупованого Криму та місто Севастополь було додано до переліку прикордонних територій Російської Федерації, де особи без російського громадянства не можуть володіти землею.

Loading...