Україна отримає 500 млн євро макрофінансової допомоги ЄС, - Гончарук

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук Фото - kmu.gov.ua

Отримання грошей повинно відбутися найближчим часом

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що держава виконала необхідні умови для отримання 500 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Про це він повідомив у Telegram.

"Європейська комісія розпочала здійснення внутрішніх процедур, необхідних для перерахування коштів Україні. Всі умови Україною виконані, але фактично кошти будуть передані після формального підтвердження МВФ програми для України. Так, розблокування траншу – це сигнал довіри міжнародних партнерів до українського президента, уряду та парламенту, плюс підтримка впроваджуваного курсу реформ та підтвердження досягнутої макроекономічної стабільності в Україні", - зазначив голова уряду.

"Ми очікуємо, що цей транш може бути отриманий в першому кварталі цього року, найближчі тижні, місяці", - сказав Гончарук під час брифінгу з виконавчим віцепрезидентом Європейської Комісії за напрямом "Економіка, що працює для людей" Валдісом Домбровскісом.

Він додав, що держава також зацікавлені у подальшій тісній співпраці з ЄС у реалізації ключових реформ, зокрема, децентралізації та реформі місцевого самоврядування. Один із пріоритетних напрямків співпраці — подальший розвиток транспортного сполучення між Україною та ЄС.

"Одне з першочергових завдань на цьому напрямку — підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, що надасть імпульс розвитку української авіаційної галузі, збільшенню кількості рейсів та пасажирських перевезень", - підкреслив Гончарук.

Нагадаємо, раніше прем'єрміністр Олексій Гончарук заявив, що програма уряду передбачає амбітну мету – через 5 років Україна відповідатиме критеріям членства у ЄС.

"Саме тому важливо синхронізувати політику з країнами-членами ЄС, зокрема, і у рамках Європейської "зеленої угоди", – написав Гончарук.

Loading...