Україна опинилася у серйозній демографічній ямі, і "пакунком малюка" цю проблему не вирішити, – Королевська

Наталія Королевська

Народна депутатка розповіла про корупційні ризики довкола  "пакунків малюка"

Народжуваність в Україні скоротилася удвічі, а смертність зростає. Країна опинилася у серйозній демографічній ямі, і одним лише "пакунком малюка" цю проблему не вирішити.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Наталія Королевська.

Народна депутатка нагадала, що рішення про "пакунки малюка" було ухвалене за минулої влади, і за цей час простежувалося чимало корупційних ризиків довкола цього питання. Наталія Королевська зауважила, що низка регіонів не отримувала "пакунків малюка", частина областей отримувала неякісні пакунки; часом вартість пакунку була абсолютно невиправдана, а навколо цієї теми було чимало маніпуляцій.

"Рада матерів України ще рік тому звернулася до уряду, що монетизуйте, будь ласка, і спростіть, дайте жінкам гроші, і кожна мама сама вирішить, яку пляшечку купити, яку пелюшку своїй дитині", – зазначила Наталія Королевська.

Народна депутатка зауважила, що, коли прочитала нову постанову про "пакунки малюка", то була нажахана, адже для того, щоб отримати кошти, треба відстояти низку черг та подати багато довідок. А коли жінка отримає кошти, то буде змушена купувати крам для дитини виключно у крамницях, які визначить Міністерство соціальної політики України.

"Це просто якась нісенітниця і якась тотальна зухвала корупція, з яких магазинів вони будуть збирати "відкати", щоб туди посилати мам з усієї країни", – заявила Наталія Королевська та додала, що опозиція подала альтернативний проєкт постанови.

Новини за темою: Немиті і нечесані діти: Реакція соцмережі на заяву депутата Галини Янченко

На думку парламентарки, сума виплат не має бути фіксованою, а такою, що буде індексуватися. Окрім того, пропонується розширити кількість отримувачів такої допомоги – щоб це стосувалося і усиновителів, і опікунів, і для дітей-сиріт. А також запропоновано розширити термін отримання такої допомоги до року.

Наталія Королевська наголосила, що народжуваність в Україні скоротилася удвічі, натомість смертність збільшилася. Це свідчить про те, що Україна опинилася у серйозній демографічній ямі, застерегла народна депутатка, і одним лише "пакунком малюка" цю проблему не вирішити.

Нагадаємо, в липні Кабінет міністрів України скасував видачу "пакунків малюка" й почав виплачувати сім'ям із новонародженими дітьми 5 тисяч гривень замість натуральної допомоги. Для цього в ПриватБанку відкривається рахунок зі спеціальним режимом використання й соціальна картка.

Пізніше понад 70 народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді України законопроєкт №3006а, яким запропонували скасувати монетизацію "пакунку малюка".

Додамо, 17 вересня народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".