Україна не встигне підготуватися до місцевих виборів в ОРДЛО до 25 жовтня, - Кравчук

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

Кравчук заявив, що мова про перенесення місцевих виборів не йде, а вибори в ОРДЛО не зможуть відбутися одночасно з голосуванням на всій території України

Очільник української делегації у Тристоронній контактній групі (Україна, Росія, ОБСЄ) Леонід Кравчук вважає, що місцеві вибори в Україні та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей не пройдуть одночасно. Про це перший президент незалежної України сказав в інтерв'ю Дмитру Гордону.

За його словами, мова про перенесення місцевих виборів не йде, а вибори на окупованих територіях не зможуть відбутися одночасно з голосуванням на всій території України.

"Враховуючи особливості, ми вже не зможемо до 25 жовтня підготувати там вибори", - зазначив Леонід Кравчук.

Глава української делегації у ТКГ додав, що більшість жителів окупованих територій не хочуть повернутися у склад України на колишніх правах.

"Більшість людей не хочуть (повернутися у склад України, - ред.). Але вони хотіли б бути у складі України в автономному режимі. Вони хочуть жити на цій землі, користуватися законами України, але мати можливість спілкуватися з Росією", - підкреслив Кравчук.

Він також назвав компроміси, на які готова піти Україна для деокупації цих територій.

"Що стосується самого статусу Донбасу... Це особлива система місцевого самоврядування на Донбасі. Ми даємо особливі права, свободи й так далі. І друге: ми пропонуємо вільну економічну зону всій Донецькій та Луганській області", - розповів Кравчук.

Новини за темою: Все, що треба знати про місцеві вибори в Україні за новим законодавством

Нагадаємо, під час чергового засідання ТКГ у форматі відеоконференції новий глава української делегації, перший президент України Леонід Кравчук заявив, що запропонував Верховній Раді розглянути юридичну сторону питання про вибори на Донбасі.

До слова, Верховна Рада України підтримала постанову №3809, призначивши місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. За відповідний документ проголосували 326 народних обранців. 

Loading...