Україна не відновлюватиме імпорт електроенергії з Росії, – Міненерго

За словами очільниці відомства, імпорт з РФ призведе до зниження виробництва в Україні

Ольга Буславець Фото з відкритих джерел

В. о. міністра енергетики Ольга Буславець заявила, що Україна не планує відновлювати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Про це чиновниця повідомила під час брифінгу.

За словами Буславець, імпорт енергії з РФ призведе до зниження обсягів виробництва в Україні. "Не хочеться навіть розглядати варіантів відкриття імпорту. Той же самий Енергоатом при відкритті імпорту повинен буде автоматично обмежити своє виробництво. Це призведе до зниження виробництва теплової генерації, зниження обсягів продажу вугілля", – сказала чиновниця.

Крім того, Буславець заявила про вірогідність негативного мультиплікативного ефекту для української енергетичної галузі в разі відновлення імпорту. "Неможливо навіть подумки згадувати про імпорт електроенергії з РФ чи Білорусі", – резюмувала в. о. міністра.

Новини за темою: Герус все ж вирішив відновити імпорт електроенергії з Росії

Нагадаємо, нещодавно Єврокомісія опублікувала звіт, згідно з яким у першому кварталі 2020 року ціни на електроенергію в Україні були на третину вище, ніж середня вартість в Європейському Союзі. Середня ціна при базовому навантаженні в об'єднаній енергосистемі України на ринку склала 46,9 євро за МВт⋅год, при цьому в середньому по ЄС така ціна склала 33,5 євро за МВт⋅год.Loading...