Україна не планує призначати посла в РФ, - МЗС

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

У МЗС заявили, що запитів від Росії на призначення свого посла в Україні не отримували

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що наразі не планують призначати посла в Російську Федерацію. Про це йдеться у відповіді МЗС на запит "Українських Новин".
 
"Заповнення вакантної посади керівника дипломатичної установи України в РФ наразі не планується", - наголосили у Міністерстві.
 
Як зазначається, раніше у МЗС повідомили, що Україна погоджує послів у 13 з 19 країн, де українських представників немає. Але у відомстві не уточнили, до яких саме країн планується призначити дипломатів. Попри це, у МЗС підкреслили, що подання про призначення посла в Росії на розгляд глави держави не вносилося.
 
"Міністром закордонних справ України не вносилось на розгляд Президента України подання щодо кандидатури для призначення на посаду надзвичайного і повноважного посла України в Російській Федерації", - йдеться у відповіді відомства.
 
Також минулого місяця російські ЗМІ поширювали інформацію про те, що Російська Федерація підбирає кандидатів на посаду посла в Україну. Проте в українському МЗС заявили, що жодного запиту від сусідньої держави на призначення посла не отримували.
 
"Запитів на агреман від російської сторони Міністерству закордонних справ України не надходило", - відповіли у Міністерстві.
 
До слова, у грудні 2015 року Україна звільнила свого посла в РФ Володимира Єльченка. А згодом, у липні 2016 року, Росія зняла з посади свого посла в Україні Михайла Зурабова.
 
Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Сполучені Штати завершили роботу щодо обрання посла в Україні. За його словами, українську сторону цілком влаштовує обраний кандидат.


Loading...