Україна не може до кінця року виконати одну з вимог МВФ

Сергій Солодченко Фото з відкритих джерел

Для повної ліквідації ДФС потрібен щонайменше рік

Україна не встигне ліквідувати Державну фіскальну службу (ДФС) до кінця 2020 року, щоб виконати умову МВФ для надання траншу. Про це повідомив виконувач обов'язків глави ДФС Сергій Солодченко в інтерв'ю виданню LIGA.net

"Суто Податкову міліцію до кінця року ліквідувати можливо. Усю ДФС - будуть складнощі. Я думаю, що ми не встигнемо", - зазначив він.

Так, наразі у структурі ДФС залишилася лише Податкова міліція та персонал, який забезпечує її діяльність: бухгалтерія, кадри й тому подібне. Цей орган розслідує кримінальні провадження та проводить розшукові дії.

За словами в.о. глави ДФС, коли буде повністю прийнятий закон про створення Бюро економічної безпеки, ДФС та Податкова міліція будуть ліквідовані.

Новини за темою: Бюро економічної безпеки: Звичайна зміна "вивісок" чи створення нового законного держоргану?

Однак, Солодченко переконаний, що для повної ліквідації ДФС знадобиться приблизно рік після прийняття закону про БЕБ в цілому.

"Суто Податкову міліцію до кінця року ліквідувати можливо. Усю ДФС – будуть складнощі. Я думаю, що ми не встигнемо... У нас є чимало людей, що знаходяться у відпустках по догляду за дитиною, є майно, яке треба передавати, у тому числі йдеться про окуповані території, є питання передачі озброєння, конфіскату. Усі ці моменти потребують значного часу та дотримання певних процедур", - пояснив Солодченко. 

Нагадаємо, однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) для надання траншу є створення в Україні Бюро економічної безпеки.

Так, 3 вересня депутати Верховної Ради України схвалили у першому читанні законопроєкт про створення БЕБ.

Документ пропонує розділити сервісну та правоохоронну функції податкової служби, а також ліквідувати податкову міліцію.

Loading...