Україна направила Білорусі дві ноти протесту з приводу затримання її громадян

Дмитро Кулеба Фейсбук МЗС України

МЗС України вимагає зустрічі консула із затриманими українцями

Посольство України у Білорусі направило до білоруського МЗС дві ноти щодо затриманих на протестах українських правозахисників і журналістів Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва. Про це під час брифінгу розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Посольство України на виконання мого доручення спрямувало дві ноти до МЗС Білорусі із запитом надати інформацію про всіх громадян України, затриманих 9-12 серпня, та надати інформацію про причини затримання та місце їхнього перебування", - сказав Кулеба.

Міністр повідомив, що наразі відомо про трьох затриманих українців під час сутичок в Білорусі: Костянтина Реуцького, Євгена Васильєва та Оксану Альошину. При цьому силовики вже провели обшуки у помешканні Реуцького та Васильєва й вилучили ноутбук, паспорт та інші речі.

Наразі їх звинувачують у масових заворушеннях, що карається позбавленням волі від 3 до 8 років.

У зв’язку з цим МЗС України вимагає зустрічі консула з затриманими та негайного і безумовного звільнення цих осіб з метою повернення додому.

"Офіційні органи Білорусі не інформують нас про місцеперебування наших громадян. По суті, консул об'їжджає всі точки, де їх можуть утримувати, щоб встановити хоча б якісь дані", - додав Кулеба.

Новини за темою: МЗС рекомендує українцям утриматись від поїздок у Білорусь

Нагадаємо, раніше у Мінську білоруські силовики затримали двох українських громадян - волонтерів із благодійної організації "Восток-SOS" Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва. 

Зазначимо, що перед цим стало відомо про зникнення білоруського журналіста-розслідувача і ведучого авторської програми на телеканалі "Белсат" Стаса Івашкевича, який нещодавно разом із колегами опублікував матеріал про жінок Олександра Лукашенка. 

Loading...