Україна надіслала Росії ноту протесту через "гумконвой" для ОРДЛО

РФ перемістила вантаж через закриті Україною пункти пропуску

Фото з відкритих джерел

Росія незаконно перемістила на територію України так званий гуманітарний конвой для населення ОРДЛО. Про це повідомила пресслужба МЗС України.

Зазначається, що у зв’язку з цим українське дипвідомство висловило рішучий протест МЗС РФ. Зокрема, в МЗС звинувачують російську сторону в переміщенні вантажу без офіційної згоди України, порушенням українського законодавства та умов доставки гуманітарної допомоги, які були раніше узгоджені між Україною, Росією та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

Також у МЗС України додали, що переміщення відбулося через російські прикордонні пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган", а також через закриті Україною пункти пропуску "Ізварине" та "Успенка". "При цьому, російська сторона унеможливила здійснення українськими прикордонниками і митниками обов’язкових контрольних процедур, які передбачені законодавством України та нормами міжнародного права, у тому числі двосторонніми міжнародними договорами", – заявили в українському дипвідомстві.

Новини за темою: Україна направила до Бейрута гуманітарну допомогу

Нагадаємо, не так давно посли Польщі, Латвії, Словаччини та Естонії передали гуманітарну допомогу військовим та лікарям на Донбасі. Тоді Латвія також передала понад 5 тонн гуманітарної допомоги для постраждалих внаслідок пожежі на Луганщині.

Loading...