Україна може стати членом НАТО у "правильний момент", - посол США

Кей Бейлі Хатчісон EPA

Визнання України членом Програми розширених можливостей є демонстрацією, що країна дуже важлива для НАТО

Україна має шанси стати членом Північноатлантичного альянсу (НАТО), коли для цього настане правильний момент. Про це заявила посол США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон під час відеоконференції, повідомляє "Європейська правда".

За її словами, визнання України членом Програми розширених можливостей НАТО не можна вважати ані "останнім кроком" до членства в Альянсі, ані заміною членства.

"Цей крок є демонстрацією, що Україна дуже важлива для НАТО. Це дозволить мати більше спільних навчань та забезпечити кращу взаємосумісність сил", - зазначила Гатчісон.

Також вона наголосила, що немає підстав стверджувати, що партнерство розширених можливостей має замінити потенційне майбутнє членство України в НАТО.

"Я сподіваюся, що Україна буде членом НАТО, коли настане правильний момент", - зазначила посол.

Крім того Гатчісон додала, що такий статус для України, як і Грузії, підтверджує, що ці країни є для НАТО найближчими партнерами та їм надають особливу увагу, оскільки обидві країни стали жертвами з боку Росії.

Кей Бейлі Гатчісон зауважила, що Сполучені Штати й надалі продовжуватимуть непохитну підтримку суверенітету України.

Новини за темою: Шлях до НАТО: Чому "особливе партнерство" України не наближає членство у Альянсі

Нагадаємо, 12 червня Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей. Цей статус є частиною ініціативи НАТО з питань взаємодії, яка має на меті підтримувати та поглиблювати співпрацю між союзниками та партнерами, які зробили вагомий внесок в операції та місії під керівництвом НАТО.

Loading...