Україна ініціювала термінову зустріч ТКГ після скасування інспекції в Шумах

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

За словами голови української делегації у ТКГ Леоніда Кравчука, нові вимоги НЗФ порушують досягнуті напередодні домовленості

Після скасування інспекції в Шумах Донецької області українська делегація у Тристоронній контактній групі (Україна, Росія, ОБСЄ) ініціювала термінове засідання підгрупи з питань безпеки. Голова української делегації Леонід Кравчук направив відповідний лист представникам ОБСЄ, копія якого з'явилася в розпорядженні "РБК-Україна".

За словами Кравчука, спільна поїздка до Шумів скасована після того, як представники незаконних збройних формувань висунули вимоги:

  • відвідування нових точок;
  • здійснення фото- і відеофіксації;
  • підписання спільного протоколу.

"Українська делегація в ТКГ вважає, що згадані вище вимоги грубо порушують досягнуті вчора домовленості", - зазначив перший президент незалежної України.

Крім того, Леонід Кравчук додав, що з урахуванням нових вимог українська сторона запропонувала перенести інспекцію до обговорення цієї надзвичайної ситуації в рамках позачергового засідання робочої підгрупи з питань безпеки. Її пропонується скликати в найкоротші терміни.

Новини за темою: Пушилін скасував свій наказ про обстріл українських позицій під Горлівкою

Нагадаємо, Тристороння контактна група щодо Донбасу прийняла рішення проінспектувати українські позиції поблизу Шумів Донецької області. Це відбулося після заяв ватажка так званої "ДНР" Дениса Пушиліна про появу нових траншей, виритих українською стороною.

Проте, сьогодні, 10 вересня, глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що інспекцію українських позицій поблизу Шумів на Донбасі перенесено, адже представники НЗФ висунули нові вимоги, про які не йшлося на переговорах напередодні.

Loading...