live

Україна і Болгарія вирішили конфлікт щодо Болградського району

Василь Бондар Фейсбук МЗС України

МЗС наголосило, що поділ району не вплине на забезпечення прав болгарської громади

Між Україною і Болгарією більше немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської громади на українській території. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Згідно з повідомленням, сьогодні, 22 травня, це питання під час зустрічі обговорили заступник глави МЗС України Василь Бондар і посол Болгарії Костадін Коджабашев.

"Дипломати завжди знаходять спільну мову. Між Україною і Болгарією немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської громади в Україні. Ми домовилися вирішувати всі актуальні питання в конструктивному дусі", - зазначив Бондар.

МЗС запевнило болгарського посла, що адміністративно-територіальна реформа не впливає на рівень забезпечення прав болгарської громади в Одеській області. При цьому посол Болгарії наголосив на важливості збереження національної, культурної та мовної ідентичності болгарської громади в Україні.

Нагадаємо, уряд Болгарії ухвалив декларацію про адміністративно-територіальну реформу в Україні та захист прав і цілісності болгарської громади. Відповідно, уряд виступив проти поділу Болградського району Одеської області.

У свою чергу, МЗС України висловило протест у зв'язку з прийняттям урядом Болгарії декларації проти поділу Болгарадського району Одеської області зазначивши, що питання устрою України належать лише до компетенції української влади.

Loading...