Україна буде просити лідерів "нормандського формату" підтримати оновлення Мінських угод

Олексій Резніков Фото з відкритих джерел

У Тристоронній контактній групі переконані, що "мінський майданчик "як центр для вирішення важливих питань має залишитися

Віцепрем'єр-міністр – міністр реінтеграції Олексій Резніков заявив, що Україна буде просити Німеччину і Францію підтримати оновлення мінських угод, якщо у 2020 році не вдасться вийти на їхню реалізацію. Про це він сказав у інтерв'ю виданню "Фокус", повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

Так, Резніков наголосив, що "мінський майданчик" як логістичний центр для вирішення економічних і гуманітарних питань має залишитися. Однак, існує низка умов, які нереалістично виконати. У зв'язку з цим України буде просити лідерів "нормандського формату" підтримати їхню модернізацію. 

За словами віцепрем'єра, європейські партнери наразі шкодують, що свого часу проявили м'якість і дали керівництву Росії "так далеко зайти, зокрема з текстом "Мінська", з жорсткими зобов'язаннями, які Україні було запропоновано взяти на себе".

"Я маю на увазі правові аспекти. Це втручання в наш суверенітет", - додав він.

Новини за темою: Перегляд "Мінська" відкине врегулювання конфлікту на Донбасі, - Пєсков

Також Резніков запевнив, що після приходу до влади президента Володимира Зеленського "Мінськ" перезапустився, і українська сторона спробувала "вдихнути життя в тіло", що перебуває в комі, й у такий спосіб постаратися зупинити конфлікт.

"Захід це бачить, розуміє. І якщо "Мінськ" знову не закінчиться тим, що записано в Мінських угодах - проведенням виборів під українським прапором, за українськими законами, відновленням суверенітету, територіальної цілісності, узяттям контролю над кордоном, виведенням іноземних військ, - тоді доведеться чесно сказати: "Ми зробили все, що могли, але немає політичної волі РФ закінчити цю війну", - додав віцепрем'єр.

Новини за темою: Медведчук: Україна фактично вийшла з Мінських угод

Нагадаємо, нещодавно Олексій Резніков пояснив, чому затягується черговий етап обміну утримуваними особами. За його словами, наразі тривають дискусії та торг, однак сам процес не реалізується. 

Loading...