Кулеба: Україна більше не буде переглядати закон про освіту на вимогу інших країн

Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

За словами голови МЗС, Україна виконала рекомендації Венеціанської комісії

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна виконала рекомендації Венеціанської комісії і не буде більше змінювати закон "Про освіту" на вимогу інших країн. Про це він сказав під час спільної пресконференції з главою МЗС Румунії Богданом Ауреску, передає "Укрінформ".

"Коли закон "Про освіту" був ухвалений, Венеціанська комісія Ради Європи висловила низку зауважень до нього. Україна внесла зміни до цього закону і виконала рекомендації Венеціанської комісії. Ми не плануємо більше змінювати цей закон, щоб задовольняти вимоги тих чи інших країн, але ми абсолютно налаштовані забезпечити імплементацію цього закону таким чином, щоб інтереси України і конкретно в цьому випадку інтереси Румунії були захищені", - зазначив голова МЗС.

Також міністр додав, що перехід на нову систему освіти для шкіл з мовою викладання національних меншин перенесений на 2023 рік.

"Україна налаштована вирішувати в дусі взаємної поваги до національних інтересів України та Румунії всі проблемні питання, включаючи такі чутливі, як питання національних меншин. Ми поважаємо позицію Бухареста щодо питань захисту прав національних меншин, я бачу, що Бухарест поважає позицію Києва в цьому питанні і ми готові вести діалог", - підкреслив Дмитро Кулеба.

Новини за темою: Зміниться все: 15 основних тез закону «Про освіту»

Нагадаємо, експрезидент Петро Порошенко 25 вересня 2017 року підписав закон України №2145-VIII "Про освіту", прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

28 вересня 2017 року набув чинності закон "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська. А вивчення мови корінного народу або нацменшини гарантується в школах або через національні культурні товариства. У вишах за бажанням учнів створюються умови для вивчення мови нацменшини як окремої дисципліни.

Після цього уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.

Loading...