"Україна – це нас": Скасуванням виборів на Донбасі у громадян відбирають конституційне право, – Кацман

Політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Чинна влада нарешті зрозуміла, що програє місцеві вибори, зауважив експерт

У партії влади прийшло розуміння, що вони реально програють вибори, і для того, щоб не програти кампанію, розглядають кілька варіантів. Один з важких варіантів – взагалі зірвати вибори.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт прокоментував рішення Центральної виборчої комісії стосовно неможливості проведення виборів на підконтрольних уряду територіях Донбасу.

"Добре, відкладаємо за дужки ось цю непідконтрольну територію. А на підконтрольній? Чому вона і називається підконтрольною, бо вона перебуває під контролем Києва. Збільшувати безконтрольність, безвладдя на цій території, це означає або випихати її в "сіру" зону або навпаки взагалі пропихати її ще далі кудись, не хочу навіть про наслідки говорити. Це перше. Друге. Де було чиєсь доручення, логічно побудоване, за яким у громадян країни відбирають конституційне право? Ви мене вибачте, це не може вирішити ЦВК, це не може вирішити ще хтось. Це тільки конституційними змінами. І називається це – позбавлення прав, і застосовується це до людей в особливо тяжких злочинах, їх обмежують у правах. Але в нашій Конституції такого не передбачено", – заявив гість студії.

Новини за темою: Місцеві вибори в Україні: ЦВК почала формувати тервиборчкоми

Володимир Кацман продовжив: "Як там на плакатах написано "Україна – це ми". Мені здається, що по-іншому треба: "Україна – це нас". Це "нас" весь час, розумієте, а не "ми"? Чому? Хто дав право відбирати голоси у цих людей? А відбираються голоси з однієї простої причини, і жодної іншої логіки, і жодної причини немає: щоб ці голоси не дісталися комусь на виборах. У партії влади, я точно знаю, прийшло нарешті розуміння, що вони реально програють вибори. На Західній Україні вони програють Порошенку і "Європейській Солідарності", схід, центр, південь – вони програють "Опозиційній платформі – За життя", залишаються рідкісні острівці, де вони ще в стані ще якось змагатися, але, у принципі, вони вибори програють. Для того, щоб не програти їх, вони розглядають кілька варіантів. Один з важких варіантів, така важка артилерія, – взагалі зірвати вибори".

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

У КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.