Новини » Політика Читать эту новость на русском

Ухвалення закону про інтернування призведе до жахливих порушень прав людини, - юристи

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

Прийняття законопроєкту про інтернування може призвести до того, що росіян і жителів ОРДЛО з російським паспортом будуть примусово заарештовувати та тримати під ув'язненням. Про це йдеться в матеріалі Євгенія Левіна "Затримати і відправити в табори. Навіщо Кабмін пропонує інтернувати осіб з російським паспортом" для 112.ua.  

Законопроєкт № 4327 передбачає наділення СБУ правами для обчислення громадян, які надають загрозу для України, і подальшого переселення їх у заздалегідь створені зони для затриманих за аналогічною підозрою осіб. Автор статті вказує, що дана ініціатива йде всупереч із презумпцією невинності та порушує права людини.

"Відсутність чітких критеріїв у законі та виразного порядку його застосування неминуче спричинить жахливі порушення прав людини на території України, а відсутність чітко прописаних підстав для інтернування зробить судове оскарження неефективним. За винятком норм міжнародного права, інтернованому громадянину не буде  на що спертися, щоб захистити свої права, а через те, що національні суди вкрай неохоче застосовують у своїх рішеннях міжнародні норми, справедливості доведеться домагатися в ЄСПЛ. На це, на жаль, можна витратити і 10 років", - зазначив юрист Максим Могильницький.

Втім, його колега Ростислав Кравець припускає, що навіть у разі прийняття законопроєкту, його можна буде оскаржити в Конституційному суді.

"Подібні ініціативи порушують основи прав людини. До рішень судів людину, будь-то громадянина України або будь-якої іншої країни, не можна вважати винною в тому чи іншому злочині. І вже тим більше - якимось чином обмежувати її права і свободи. Навіть у разі прийняття, цей закон має всі шанси бути скасованим Конституційним судом. А особи, які голосували за нього, можуть понести відповідальність за подібну ініціативу, що порушує права людини", - заявив юрист Ростислав Кравець.

 

Loading...