Ухвалення поправок до Конституції Росії тільки погіршить становище опозиції і громадянського суспільства, - активісти

В анексованому Криму людей змушують брати участь в голосування

Голосування за поправки до Конституції РФ Фото з відкритих джерел

З 25 червня і до 1 липня в Росії триває голосування щодо поправок до Конституції, одна з яких торкнеться "обнулення" президентських термінів Володимира Путіна, також експерти стверджують, що зміни призведуть до погіршення ситуації з правами опозиції. Про це повідомляє Крим.Реалії

згідно з повідомленням, на анексованому Кримському півострові людей закликають брати участь в голосуванні будь-якими способами, зокрема, місцева "влада" організовує виїзні голосування для жителів сільської місцевості. Оголошення про це розміщуються в селах Криму.

У коментарі для Крим.Реалії московський політолог Олексій Живов, що переїхав до Криму, розповів, що прийняття поправок не дасть розширення політичних прав і свободи для росіян.

"Самі поправки формально ніяк не применшують індивідуальних і колективних цивільних і політичних свобод. Крім права шукати справедливість в ЄСПЛ. Поразка в правах, в тому числі конституційних відбувається з федеральних законів з туманними формулюваннями і правозастосовчої практики. У житті опозиції і громадянського суспільства багато що залежатиме від бажання Володимира Путіна скористатися правом знову обиратися президентом. Чого точно не дадуть суспільству поправки до Конституції, так це розширення політичних прав і свободи та гарантій їх захисту з боку держави", - повідомив політолог.

За словами кримського політика і колишнього депутата Сімферопольської міськради Степана Кіскіна, прийняття поправок до Конституції Росії матиме наслідки для кримчан. При цьому він зазначив, що рейтинг КПРФ може значно знизитися після підбиття підсумків голосування.

"Поправки до Конституції вплинуть на всіх росіян, в тому числі і на кримчан. Ті ж соціальні зміни в основний закон торкнуться кожної людини. Наприклад, з питанням індексації пенсій зіткнеться кожен, бо старість неминуча. Процес прийняття поправок показав, хто в російській опозиції виступає за розвиток країни, а хто проти. Я, як член партії "Справедлива Росія", можу сказати, що багато поправок, запропонованих справедливоросами, знайдуть своє відображення в Конституції. Звичайно, "Єдина Росія" часто блокує соціальні ініціативи "Справедливої ​​Росії", проте нашій партії вдається на ділі відстоювати права людей. Що стосується позиції КПРФ щодо поправок, так це якесь політичне шапіто. То вони за поправки, то виступають проти. По суті, "пудрять мізки" виборцям і своїм же прихильникам, виторговуючи собі преференції. Я переконаний в тому, що рейтинг цієї партії після загальноросійського голосував впаде в рази. Вони взагалі ризикують колись опуститься до рівня інтернет-маргіналів типу Навального або канула в лету партії "Яблуко", - розповів Крим.Реалії політик.

Кримський опозиційний активіст Сергій Акімов вважає, що прийняття поправок до Конституції Росії ще сильніше погіршить стан політичної опозиції в країні.

Новини за темою: Поправки до Конституції РФ: Коли та як росіяни будуть голосувати за зміни Основного закону

"Поправки до Конституції візьмуть однозначно, і після цього влада займеться так званою опозицією, хоча в Росії офіційної опозиції немає, якщо не брати до уваги парламентські партії КПРФ або ЛДПР, які 30 років перебувають у владі і їх все влаштовує - отримують гранти та різні пільги і мовчать. Іноді роблять вигляд, що чимось незадоволені, і на цьому їхня опозиційна діяльність закінчується. Владі не вигідно, щоб опозиція існувала в Росії, так як в Росії далеко не все гаразд. Є незадоволені, але це просто люди, і до їхньої думки ніхто з влади прислухатися не збирається", - поділився своєю думкою з Крим.Реалії активіст.

Сергій Акімов зазначив, що прийняття поправок дозволить владі посилити каральні заходи щодо тих, хто мислить по-іншому.

"Після прийняття поправок до Конституції лихоліття настане у незадоволених і інакомислячих, тому що системі треба буде захищати себе, щоб довше утриматися при владі, і вона піде на все і буде переслідувати таких людей як за законом, так і не за законом. Конституція - це ширма для тих, які ще на стороні влади, їх мало, але вони ще є. Ми бачимо, що опинилися в країні, яка обклала своїх громадян будь-якого роду штрафами і заборонами, у людей і так важке фінансове становище. Ось на цьому тримається ця влада - на страху людей, на каральних заходах. Ясно одне - на цьому влада довго не протримається, такими методами проблеми в країні лише поглиблюються", - зазначив активіст.

Кримський активіст Олексій Єфремов вважає, що і без прийняття поправок російська влада вже здійснює тиск на всіх інакомислячих в Криму.

"У Криму спецслужби розбомбили і залякали практично всі сміливі голоси. Тих, чия думка відрізняється від нав'язуваної підконтрольними ЗМІ. Чиїсь організації визнали забороненими, комусь не дають зареєструватися по росзаконадавству, інших своїми переслідуваннями змусили покинути півострів. Ми-то розуміємо, що нічого в найближчі роки не зміниться - поки не зміниться ця влада, яка зібралася жити і правити вічно. Знову будуть видаватися президентські та інші гранти на наближені до Кремля і його пропаганді НКО, через які можна буде і далі оболванювати молодь і населення, говорити, що розвивається громадянське суспільство, що є вибори та інші демократичні інститути", - повідомив Крим.Реалії активіст.

За словами Олексія Єфремова, більшість кримських незалежних активістів припинили свою активну діяльність в Криму через репресії.

Новини за темою: Венеціанська комісія розкритикувала конституційні поправки Путіна

"Багато моїх колег зараз піднімають громадянську активність за межами Криму - в Києві чи в тій же Москві. Активістів, хто залишився тут, мабуть, всього кілька категорій. Пропутінські організації, волонтери, обласкані владою, і тому транслюють ту ж пропаганду. І інші громадські ради, які повністю підконтрольні Радміну і партії влади. Опозиція? Багато втомилися від численних судів і арештів, втомилися шукати підтримку на материку (в сусідній Росії - ред.), Ресурси, час, сили і головне натхнення йти далі і відстоювати свої ідеї і принципи. Так що перетворилися в "сплячий осередок", який чекає свого зоряного часу, і це явно не історія з поправками. Так і живемо, балансуємо між відчаєм від того, що спостерігаємо навколо і надією на прекрасний Крим майбутнього", - зазначив активіст.

Активіст громадського руху "Вільний Крим" Решад Меметов прогнозує негативні перспективи для кримчан у зв'язку зі зміцненням чинного російського режиму після прийняття поправок.

"Ми знаємо, для чого і для кого приймаються поправки. Встановлена ​​система влади в Росії, що перетворила ресурси країни в особисту власність, яка зробила олігархів казково багатими, а мільйони простих людей вишвирнувшая за межу бідності, буде тільки розвивати всі ці тенденції. Тому кримчанам, змушеним жити за законами цієї країни, доведеться далі затягувати паски і лише згадувати про все ті свободи, що були в Криму до 2014 року". 

Нагадаємо, раніше Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба твердо заявив, що ніякі зміни в Конституцію РФ не завадять деокупації Криму.

Loading...