Указ Путіна про право на землю спрямований на полегшення колонізації Криму, - Чубаров

Рефат Чубаров

Радіо Свобода

Чубаров переконаний, що загроза вилучення землі існує і для тих громадян, які формально були змушені отримати паспорти РФ

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров переконаний, що указ президента Росії Володимира Путіна стосовно прав власності на землю в анексованому Криму має на меті полегшення колонізації півострову. Про це повідомляє Крим.Реалії.

За словами Чубарова, у РФ створюють так званий правовий механізм, який, з їхньої точки зору, повинен створити умови для прискореного переселення громадян Росії до Криму.

Голова Меджлісу пояснив це тим, що у Росії немає достатніх ресурів, щоб облаштовувати кожного, кого вони хотіли переселити. У зв'язку з цим РФ хоче створити умови, щоб росіяни самі переселялися, а для цього потрібно створити ринок дешевої, "вільної" землі.

Водночас Чубаров наголосив, що загроза вилучення землі існує і для тих громадян, які формально були змушені отримати паспорти РФ.

"Не треба думати, що під цей перелік потраплять лише ті жителі Криму, які не взяли паспорти Росії. До числа тих, проти кого спрямують цей наказ, можуть увійти й ті люди, які формально були змушеі отримати паспорти Росії. Їх у будь-який момент можуть оголосити громадянами України і в них забиратимуть земельні ділянки", – зазначив голова Меджлісу.

За його словами, Росія намагається "витіснити з півострова всіх неугодних, закріпити свою військову присутність і залучити інвестиції", адже документ дозволить вилучити будь-яку ділянку.

До слова, 24 березня Володимир Путін розширив перелік територій, земельні ділянки яких не можуть належати "іноземцям" та "закордонним юридичним особам". До переліку потрапила більшість районів анексованих Криму та Севастополя, а також Керч, Ялта, Євпаторія та інші прибережні міста півострова.

Новини за темою: МЗС засудило черговий незаконний візит Путіна до Криму

Того ж дня народний депутат України з фракції "Слуга народу" Віталій Безгін надіслав депутатський запит представникам виконавчої влади України з проханням зреагувати на указ Путіна.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що приїзди президента Російської Федерації Володимира Путіна до анексованого Криму є проявом невпевненості. 

Loading...