Угорського високопосадовця не пустили в України: У МЗС назвали причину

МЗС

З відкритих джерел

Угорський держсекретар прямував на відкриття відремонтованої школи на Закарпатті

У Міністерстві закордонних справ України пояснили, що державному секретареві Канцелярії прем'єр-міністра Угорщини Яношу Потапі відмовили у в'їзді з огляду на обмеження щодо в'їзду іноземців на територію країни. Про це йдеться в заяві МЗС України

"МЗС України з подивом сприйняло заяви щодо заборони на в'їзд державному секретареві Канцелярії прем'єр-міністра Угорщини Яношу Потапі. Неможливість в'їзду пов'язана з введеними урядом України обмеженнями на в'їзд іноземців у контексті протидії пандемії коронавірусу, що добре відомо угорській стороні і не носить політичного характеру", - заявили в МЗС.

Новини за темою: Уряд оновив перелік іноземців, які можуть потрапити в Україну

Також в головному зовнішньополітичному відомстві наголосили, що вважають неприпустимими висловлювання консула Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті на урочистостях 3 вересня з нагоди відкриття відремонтованої середньої школи № 10 ім. Габора Дойки в м. Ужгород.

"Така риторика дипломата свідчить про неповагу до законів країни перебування і свідомо вводить в оману громадськість, не сприяючи нормалізації українсько-угорських відносин. Ми очікуємо, що будуть зроблені відповідні висновки. Ми з розумінням ставимося до запроваджених Угорщиною обмежень у контексті протидії пандемії коронавірусу і очікуємо на таку саму повагу з угорського боку до рішень уряду України", - наголосили у МЗС і додали, що з огляду на ситуацію запросять посла Угорщини в Україні.

Новини за темою: Шмигаль пояснив, чому уряд закрив кордони для іноземців

Нагадаємо, з 1 вересня Угорщина закрила кордони для іноземців у зв'язку з другою хвилею пандемії COVID-19. 

Згодом в Європейській комісії розкритикували Угорщину за вибіркове введення заборони на в'їзд в країну, зокрема за дозвіл жителям низки країн перетинати кордони Угорщини, незважаючи на тотальну заборону на в'їзд іноземців.

 

Loading...