Угорщина не зняла блокаду України попри її новий статус в НАТО, - Столтенберг

Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото з відкритих джерел

Генсек сподівається на швидке вирішення цього питання

Угорщина не зняла свою блокаду зустрічей комісії Україна-НАТО, тоді як НАТО надало Україні статус партнера розширених можливостей. Про це повідомив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, передає "Європейська правда"

Як зазначається, рішення про приєднання України до Програми розширених можливостей у НАТО ухвалювалося консенсусом. Це означає, що Угорщина дала свою згоду - хоча й далі блокує у НАТО зустрічі з Україною.

"Так, дійсно, союзники вирішили надати Україні статус партнера з розширеними можливостями. Україна довела, що може бути цінним партнером НАТО", - заявив Столтенберг, додавши, що нове партнерство є шляхом до поглиблення співпраці НАТО з Україною.

За його словами, питання угорської блокади поки не вирішене.

"Щодо цього питання (угорської блокади зустрічей, - ред.), воно ще не вирішене, ми ще вирішуємо його. І я сподіваюся, що ми знайдемо це рішення", - зазначив генсек.

Новини за темою: Шлях до НАТО: Чому "особливе партнерство" України не наближає членство у Альянсі

Нагадаємо, 12 червня стало відомо, що Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей. Цей статус є частиною ініціативи НАТО з питань взаємодії, яка має на меті підтримувати та поглиблювати співпрацю між союзниками та партнерами, які зробили вагомий внесок в операції та місії під керівництвом НАТО.

Loading...