Угорщина назвала умови, за яких зніме вето в НАТО щодо України

Блокування Угорщиною пов'язано із питанням освіти та мови

Петер Сійярто. Фото radiosvoboda

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на пресконференції в Будапешті після зустрічі з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою заявив, що блокування рішення щодо України в НАТО спричинено проблемами в освітньому законодавстві та законі про мову. Про це повідомляє "Українська правда"

"Угорщина чекає на вирішення проблем із питанням освіти та із законом про використання державної мови. Тоді ми не будемо вже блокувати те, що блокуємо в зв’язку з НАТО", - зазначив Сійярто.

Водночас угорський міністр наголосив на прагненні зняти обмеження і уточнив, що кінцевою метою є досягти домовленостей. Слід зауважити, що з вересня 2017 року Угорщина ветує усі рішення в НАТО щодо поглиблення співпраці з Україною, а також блокує діалог на політичному рівні.

"Ми бажаємо закрити всі дискусії, пов'язані із законом про освіту і про мову, і бажаємо досягти такого рішення, яке буде прийнятним і для угорців на Закарпатті. Я сподіваюся, що ми це забудемо, що це піде в минуле", - сказав Сійярто.

Як зазначається, угорський міністр не уточнив конкретні зауваження до закону про функціонування української мови як державної. Однак відомо, що цей закон критикувала також Венеціанська комісія, що запропонувала зміни, які сподобалися угорцям.

Новини за темою: Глава МЗС Кулеба їде "домовлятися" з Угорщиною?

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що президент України Володимир Зеленський має намір підписати меморандум з угорським прем’єр-міністром Віктором Орбаном для вирішення конфлікту з Угорщиною, який виник через закон про освіту.

Loading...