У Зеленського пояснили, чому хочуть скоротити кількість народних депутатів

Володимир Зеленський Офіс президента

Питання винесли на опитування через нестачу голосів підтримки в Раді

Зменшення кількості народних депутатів України до 300 осіб пов’язане з реформою децентралізації та необхідністю збільшення фаховості парламенту. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що питання щодо зменшення кількості нардепів винесли на опитування у зв’язку з тим, що у Верховній Раді не вистачає голосів для підтримки такого рішення. "Для реалізації цієї ініціативи потрібне фінальне голосування парламенту з результатом не менше 300 голосів "за". Це неможливо реалізувати силами виключно фракції партії "Слуга народу", яка підтримує курс Володимира Зеленського. Саме тому президент запропонував народу сказати своє слово та остаточно переконати політиків, що не варто чіплятися за більшу кількість мандатів у Верховній Раді. Кількість точно не дорівнює якості", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Зеленський оголосив перше питання свого опитування під час місцевих виборів

Як заявляють в Офісі президента, реформа децентралізації створила потребу в більшій фаховості Верховної Ради. "Це означає, що на місця були передані як більші повноваження, так і суттєво більші фінансові можливості для їхньої реалізації. Відповідно, після зміни балансу між центральною та місцевою владою виникла потреба і в більшій концентрації фаховості на рівні національного парламенту. Звична для нас кількість народних депутатів України є завеликою та породжує спокусу для численних гравців з об’ємним лобістським ресурсом дарувати місця у списках своїх партій як винагороду за багатолітнє попутництво", – написали в ОП.

Водночас у Зеленського вважають, що зменшення кількості депутатів у ВР має позитивно позначитися на якості представництва інтересів виборців, адже таким чином зросте конкуренція за депутатський мандат. "Парламент стане ще професійнішим, що конче необхідно державі сьогодні. А 300 народних обранців є абсолютно виправданою кількістю депутатів з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою країни", – повідомили в Офісі президента.

Новини за темою: Зеленський назвав друге питання для опитування під час місцевих виборів

Нагадаємо, сьогодні, 16 жовтня, президент України Володимир Зеленський назвав три останні питання загальнонаціонального опитування, яке відбудеться під час голосування на місцевих виборах. Одне з них стосується скорочення кількості мандатів у Верховній Раді до 300.

Loading...