У Європарламенті засудили напади ультраправих в Україні і висловили підтримку організаціям, що протистоять цьому насильству

Фото з відкритих джерел

У Європарламенті засуджують напади ультраправих в Україні, заявив представник від Іспанії Мігель Урбан.

"Протягом останніх років ми бачили не тільки ультраправі сили, але і вкрай небезпечний ультраправий тероризм по всій території Європи. Ми бачили напади в Німеччині, Італії, Іспанії... і головним чином в Україні. Протягом останніх років, ультраправі сили розпалюють політичне насильство в країні, переслідуючи громадські організації і в принципі будь-якої людини з думкою, яка відрізняється. Зараз ми засуджуємо ці напади", - сказав Урбан.

Він нагадав, що в серпні в Україні відбулися напади на автобуси, громадські організації.

"Ми хочемо висловити свою солідарність з боку Європарламенту в Брюсселі і антифашистам і організаціям, які протистоять фашистському насильству. Ми висловлюємо всю нашу солідарність і підтримку", – додав євродепутат.

Нагадаємо, 27 серпня на трасі Київ – Харків під Люботином представниками "Національного корпусу" й "Азова" було скоєно збройний напад на автобус, в якому їхали 22 члени організації "Патріоти – За життя". Автобус було заблоковано, і по ньому було відкрито вогонь з автоматичної зброї, повідомили в пресслужбі партії "Опозиційна платформа – За життя".

Там зазначили, що вогнепальні поранення дістали дві людини, які перебувають у важкому стані. Після обстрілу з автоматичної зброї по членах організації "Патріоти – За життя" велася стрілянина з травматичної зброї, внаслідок якої було поранено ще двох людей. Пд час нападу викрали одного з членів організації.

"Цей злочин "Нацкорпусу" й "Азова" є наслідком безкарності націонал-радикалів, що діють за прямого заступництва і підбурювання влади, зокрема президента Зеленського, який відкрито заявляє про свою підтримку їхньої позиції", – сказано в заяві.

Своєю чергою народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин заявив, що політсила проситиме Європарламент визнати "Нацкорпус" терористичною організацією.

Пізніше стало відомо, що машина, на якій приїхали розстрілювати "Патріотів - За життя", належить голові "Нацкорпусу" Дніпропетровської області.

Крім того, в Одесі під час прямого ефіру телеканалу ZIK до Дня Незалежності України представники "Нацкорпусу" напали на знімальну групу, а також на запрошених гостей – Тетяну Плачкову і Богдана Гіганова.

Loading...