У Єврокомісії прокоментували дипломатичну суперечку України та Угорщини

Фото з відкритих джерел

У ЄС наголошують, що це питання двосторонніх відносин

Дипломатична суперечка між Києвом і Будапештом жодним чином не вплине на позиції Євросоюзу щодо співпраці з Україною. Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано на брифінгу у Брюсселі, повідомляє "Європейська правда".

"Це питання двосторонніх відносин між двома країнами і єдине що ЄС може зробити, це закликати всі сторони вирішити питання на основі добрих сусідських відносин", - зауважив Стано.

Окрім цього, він нагадав, що Євросоюз нещодавно вкотре підтримав європейські прагнення України.

"Україна важливий партнер, ми маємо найамбітнішу угоду про асоціацію і ми продовжуємо співпрацю, щоб наблизити Україну до ЄС якомога ближче. У політиці ЄС щодо України немає жодних змін", - розповів речник ЄК.

Новини за темою: Україна вручила послу Угорщини ноту протесту через агітацію Сіярто на місцевих виборах

Також Стано відповів на запитання про те, що робитиме ЄС, якщо Угорщина блокуватиме рішення щодо України, які потребують одностайного рішення. Зокрема він зазначив: "ЄС продовжує співпрацю з Україною, базуючись на визначеному переліку критеріїв і очікувань і я не буду спекулювати, чи може це змінитися".

Водночас слід зауважити, що на різних рівнях у НАТО Угорщина блокує зустрічі з Україною, однак в ЄС такі дії не вживаються, навпаки, Будапешт поки голосував в тому числі і за санкції проти РФ.

Новини за темою: Глава МЗС Угорщини у день виборів в Україні закликав підтримати одну з партій

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна заборонила в'їзд двом високопоставленим особам з Угорщини через агітацію в Закарпатській області під час місцевих виборів у минулі вихідні. 

Згодом глава МЗС Угорщини Петер Сіярто назвав "жалюгідною і безглуздою" заборону Києвом в'їзду в Україну двом угорським високопосадовцям.

Loading...