У Верховній Раді хочуть дозволити українцям змінювати по батькові

Відповідний законопроєкт підтримали 247 нардепів

Верховна Рада України Фото з відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №2450 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові". За це проголосували 247 народних депутатів під час засідання, яке транслював телеканал ZIK.  

Як зазначається, проєкт закону передбачає внесення змін до частин першої, другої та третьої статті 295 Цивільного кодексу України, змін до частини першої статті 149 Сімейного кодексу та доповнення статті 149 Сімейного кодексу частиною другою та третьою, якими передбачається право особи на власний розсуд змінювати своє ім'я по батькові так само, як і своє прізвище та (або) власне ім'я.

Окрім цього, у пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що він розроблений з метою виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунення прогалин, які існують у нормах цивільного та сімейного кодексів України щодо можливості зміни фізичною особою по батькові.

Також ухвалення цього проєкту закону дозволить виконати рішення Європейського суду з прав людини та усунути відповідні недоліки чинного законодавства в частині наявних прогалин між нормативно-правовими актами.

Новини за темою: Коронавірус у Верховній Раді: Назвали кількість та імена депутатів, які пішли на "лікарняний" через COVID-19

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада ухвалила законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб", що передбачає соцдопомогу самотнім пенсіонерам, які досягли 80-річного віку. 

Loading...